سرمایه گذاری در لیتوانی

مجموعه مهاجرتی مونوپولیس

لیتوانی نه تنها به دلیل مالیات اندک بلکه به دلیل دارا بودن نیروی کار ماهر و آموزش دیده و در اختیار داشتن بازار داخلی بزرگتر نسبت به دو کشور دیگر حوزه بالتیک ، سرمایه گذاران خارجی را به خود جذب می نماید. در واقع می توان گفت که لیتوانی پیشگام سرمایه گذاری خارجی مستقیم در میان کشورهای بالتیک است.

کشور لیتوانی یکی از کشورهای امن در زمینه سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا به شمار می رود. یکی از دلایل انتخاب لیتوانی توسط سرمایه گذاران خارجی واحد پول این کشور یعنی یورو می باشد. سرمایه ‌گذاری در لیتوانی یا به طور کل سرمایه گذاری در اروپا را می توان به چندین بخش تقسیم نمود.

نبود بوروکراسی اداری در کنار شفافیت فعالیتهای اقتصادی از یک طرف و قرار گیری لیتوانی در چهار راه تجارت جهانی ( دسترسی به مرکز و غرب اروپا ، کشورهای اسکاندیناوی ، حوزه دریای بالتیک و کشورهای مستقل مشترک المنافع و روسیه ) از طرف دیگر زمینه مناسبی را فراهم نموده تا صادرکنندگان و واردکنندگان زیادی به این کشور کوچک به عنوان پنجره ای برای ورود به اتحادیه اروپا نگاه کنند. همچنین سرمایه گذاران خارجی و حمایت های سیاسی و اقتصادی اتحادیه اروپا و آمریکا در گذار این کشور ، از اقتصاد سنتی به اقتصاد مدرن و آزاد نقش مهمی ایفاء کرده است.

 

شما می توانید با ثبت شرکت در لیتوانی اقدام به واردات و صادرات در این کشور و اروپا نمایید. در پروسه انجام واردات و صادرات در اروپا با مشکلات فراوانی همچون مبادلات بین بانکی ، گشایش های اسنادی و اعتباری ، داد و ستدهای مالی ، انتقال فناوری ، حمل و نقل کالا ، بیمه های تجاری ، انعقاد قراردادهای تجاری و صنعتی مواجه خواهید شد که با ثبت شرکت در لیتوانی و اروپا می توانید به این مشکلات پایان داده و از مزایای شرکت ثبت شده خود در اروپا بهره مند گردید.

 

چندین مولفه در خصوص شرایط تولید در لیتوانی حائز اهمیت خواهد بود که در ذیل به برخی از آنها خواهیم پرداخت.

 

لیتوانی به عنوان عضوی از کشورهای شنگن و تبادلات آزاد اطلاعات و فناوری های روز دنیا می تواند به تولیدکنندگان ایرانی این امکان را بدهد تا از امکانات روز دنیا بدون محدودیت در ارتقا تولیدات خود چه از نظر کیفی و چه کمی بهره مند گردند و با استفاده از تجهیزات روز دنیا کالاها و محصولات خود را تولید نمایند.

 
هم دولت جمهوری لیتوانی و هم اتحادیه اروپا برای امر تولید اهمیت ویژه ای قائل هستند و در این راستا از تولید کنندگان در تمامی سطوح حمایت کرده و بسته های تشویقی چه به لحاظ مالیات بر عملکرد و چه کمک های مالی توسط بانک مرکزی اروپا و در برخی موارد کمکهای تشویقی ارائه می دهند.
 

با تولید کالا در لیتوانی می توانید از مزایای تولیدات اروپایی بهره مند شوید و با اخذ تاییدیه های کیفی اتحادیه اروپا کالاهای خود را به بازارهای قاره آسیا و دیگر بازارهای جهانی عرضه نمایید. در این صورت کالا با محصولات تولیدی شما به عنوان محصولی اروپایی شناخته شده و در امر فروش و بازاریابی همچنین تبلیغات و حمل و نقل از این مزیت بهره مند خواهید شد.

 

تولید در مراحل پایانی آن نیز می تواند از تمامی مزایایی که در بالا ذکر شد به عنوان محصول تمام شده در اروپا بهره مند گردد ، لذا تولیدکنندگانی که امکان تولید در مرحله نهایی و یا مونتاژ محصولات خود را داشته باشند از تمامی مزایای فوق بهره مند خواهند شد. در این مورد هزینه های تولید تقلیل یافته و محصول با هزینه ای کمتر نسبت به تولید در کارخانه اصلی تولید می گردد و در عین حال با استفاده از مزیت های تولیدات اروپایی و تفاوت برابری ریال با ارزهایی چون یورو ، پوند و دلار سود بیشتری نسیب تولید کننده خواهد نمود.

 

در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا اموری که باعث اشتغال زایی می گردند حمایت های ویژه می شود و در صورت ارائه طرح به وزارت اقتصاد لیتوانی و تحت پروژه های مد نظر اتحادیه اروپا می توان از وام های کم بهره ، بی بهره و کمک های مالی بدون نیاز به باز پرداخت اتحادیه اروپا و همچنین کمکهای دولت لیتوانی استفاده کرد که شرایط بسیار عالی برای شروع به احداث کارخانه ها و کارگاههای مورد بحث فراهم می نماید هر چند در این خصوص نیاز به آماده کردن طرح های توجیه اقتصادی و پلن های کامل و زمان بندی های لازم در ارائه طرح جهت تخصیص مزایا و اعتبارات است که نیاز به بهره گیری از تیم های مشاوره و عملیاتی در این خصوص خواهد بود.

 

شما می توانید با ثبت شرکت در کشور لیتوانی و اخذ اقامت و اجازه کار در لیتوانی نسبت به انجام کلیه امور خدماتی در این کشور اقدام نمایید. معمولا این سوال پیش می آید که چه مشاغلی سود ده و دارای درآمد بالایی در اروپا و لیتوانی است؟ در جواب باید گفت که این موضوع به تخصص و تجربه و توانمندی شما بستگی دارد و شما می توانید با استفاده از فاکتورهای تخصص ، تجربه ، نوع آوری و کیفیت با ارائه خدماتی که در آن تبحر دارید کار موفقی در اروپا و لیتوانی داشته باشید. برای انجام برخی از امور خدماتی بعضا به مجوز مربوطه نیاز خواهید داشت و مجموعه مونوپولیس همراه شما در تمامی مراحل اخذ مجوز خواهد بود.

 
یکی از نیازهای اساسی سرمایه گذاران در سراسر جهان ، دسترسی به شرکت های معتبری است که بتوانند با کسب جزئیات دقیق از انگیزه سرمایه گذاری ، رعایت شرایط سرمایه گذاری در منطقه مورد نظر و آگاهی از پیشرفته ترین علوم سرمایه گذاری و نحوه اجرای آن بهترین فرصتهای اجرائی سرمایه گذاری را متناسب با شرایط سرمایه گذاران در اختیار آنان بگذارد.

تجربه چندین ساله ما در ارائه مشاوره ، اجرا و اتمام پروژه های سرمایه گذاری در لیتوانی و حوزه بالتیک اروپا این امکان را می دهد تا با اطمینان خاطر از بازگشت سریع سرمایه و سود معقول ، از قدم اول تا قدم آخر در کنار سرمایه گذار باشیم و حتی مجموعه مونوپولیس نیز در این سرمایه گذاری ها مشارکت مالی نماید.

بدین منظور مجموعه مونوپولیس سعی خود را بر آن داشته تا با گردآوری مجموعه ای از کارشناسان متخصص در زمینه سرمایه گذاری و ارزیابی شرایط ، فرصتهای سرمایه گذاری در سراسر لیتوانی و اروپا را با کمترین هزینه و بهترین پاسخ ها به سرمایه گذاران ارائه نماید. شما می توانید از پشتیبانی كادر تجاری مجموعه مونوپولیس از نقطه ابتدا تا انجام یک سرمایه گذاری مطمئن بهره مند گردید. برای اخذ اطلاعات بیشتر و مشاوره کارشناسی در خصوص سرمایه گذاری در لیتوانی می توانید با ما از طریق ایمیل یا تلفن تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما در انجام امور فوق الذکر به صورت تخصصی شما را یاری نمایند.

احتیاج به مشاوره دارید؟

می توانید همین حالا با کارشناسان مونوپولیس در تماس باشید.

به بالای صفحه بردن