سرمایه گذاری در لهستان

مجموعه مهاجرتی مونوپولیس

می توان گفت یکی از بهترین روش های مهاجرت ، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در لهستان است ، زیرا از این طریق علاوه بر کسب سود و منفعت ، می توان با رعایت مقررات کشور مقصد و پرداخت مالیات های مربوطه ، نسبت به کسب اقامت دائم نیز اقدام نمود. سرمایه گذاری در لهستان یکی از بهترین گزینه ها برای اشخاصی است که علاقه مند به سرمایه گذاری در کشوری خارجی هستند ، زیرا این کشور ، اقتصادی رو به رشد داشته و نیازمندِ سرمایه گذاری خارجی و ورود افراد متخصص و ماهر به این کشور می باشد.

لهستان به یکی از اصلی ترین مقاصد سرمایه گذاری مستقیم خارجی در اروپا مبدل شده است. دلایل بسیاری برای این موضوع ، از جمله نیروی کار تحصیلکرده این کشور ، هزینه های رقابتی بازار کار ، بازار بزرگ داخلی ، موقعیت این کشور در تقاطع شرق و غرب اروپا ، و همچنین معافیت های مالیاتی زیاد و انگیزه های سرمایه گذاری در لهستان وجود دارد.
جایگاه لهستان هر ساله در رتبه بندی های بین المللی از نظر سهولت انجام تجارت و جذابیت سرمایه گذاری ارتقاء می یابد. در طول سال گذشته ، دولت لهستان در جهت کاهش بوروکراسی و بهبود زیرساخت ها عمل کرده است. با این که همچنان فرصت پیشرفت وجود دارد ، لهستان اکنون در منطقه از نظر جذابیت تجاری پیشگام است.

لهستان در رتبه بندی بلومبرگ در منطقه به عنوان بهترین کشور برای انجام تجارت در تمام اروپا شرقی و آسیای مرکزی رتبه ۱۱ قرار گرفت. به گزارش سرویس خبری زیرساخت های در حال توسعه و رشد بازار مصرف آن به عنوان عوامل کلیدی اشاره کرد. در میان ۲۱۴ کشور ، لهستان در رتبه ۲۶ است.

 

با توجه به بررسی EY از جذابیت سرمایه گذاری در لهستان۳۷ درصد از شرکت های بین المللی از لهستان به عنوان جذاب ترین کشور در مرکز و شرق اروپا نام برده اند. تنها ۱۵ درصد از این شرکت ها به جمهوری چک اشاره کرده اند ، ۸ درصد مجارستان و ۶ درصد رومانی را انتخاب کرده اند. اوکراین ۵ درصد ، ترکیه ۲ درصد و صربستان ۱ درصد بود.

لهستان از طرف بانک جهانی در سال ۲۰۱۶ از میان ۱۸۹ کشور جهان از نظر سهولت انجام تجارت در رتبه ۲۵ (۳۰ رتبه صعود از سال ۲۰۱۳). خاویر دویکتور ، مدیر عامل بانک جهانی در لهستان و کشورهای بالتیک لهستان را قهرمان منطقه» نامیده است.

در میان کشورهای پر درآمد عضو OECD ، لهستان پیشرفت های قابل توجهی در طول ۱۲ سال گذشته در زمینه های تجاری داشته است. از مهمترین پیشرفت ها مربوط به عملکرد دادگاه در اجرای قراردادها و حل و فصل شاخص های ورشکستگی می شود.

طبق رتبه بندی شرکت مشاوره ای. تی. کارنی در لهستان سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال ۲۰۱۵ رتبه لهستان ۲۳ است. در رتبه بندی ۱۷۸ کشور از نظر شاخص آزادی اقتصادی در سال ۲۰۱۶ لهستان از طرف وال استریت ژورنال و بنیاد هریتیج در جایگاه ۳۹ ام (۳۳ رتبه صعود) قرار گرفت. لهستان بالاتر از چندین کشورهای رقیب در سرمایه گذاری مانند مجارستان ، اسلواکی ، فرانسه ، رومانی و ترکیه قرار گرفت.

در حالی که هزینه های نیروی کار در لهستان همچنان پایین تر از غرب اروپا است ، از نظر سطح مهارت چنین نیست. جمعیت لهستان تحصیلکرده و آموزش دیده در اروپا است و تقریبا ۶۰ درصد از جوانان در مراکز آموزش عالی ثبت نام کرده اند. لهستانی ها از سختکوش ترین کارگران در جهان هستند و همچنین ، ساعات کاری در این کشور بیشتر از بسیاری از کشورهای توسعه یافته است. این امر به هجوم سرمایه گذاری در برون سپاری فرآیندهای تجاری (BPO) و مراکز تحقیق و توسعه (R & D) در سال های اخیر منجر شده است.

 لهستان دارای ۱۴ منطقه ویژه اقتصادی (SEZ ها) است ، که به لحاظ اداری بخش های جداگانه ای از خاک لهستان است که به انجام تجارت در شرایط ترجیحی اختصاص داده شده است. سرمایه گذاری در لهستان در SEZZ ها می تواند شامل معافیت های مالیاتی شود ، و به خصوص دارای مکان آماده و تضمین شده است. هر SEZZ در حوزه خاصی متمرکز است: تخصص برخی در خدمت شرکت های کوچک و متوسط است ، در حالی که دیگران از تولید حمایت می کنند.

کارآفرین در SEZ می تواند به امتیازات زیر دست یابد: معافیت مالیاتی (CIT یا PIT) ، مکانی که به طور کامل برای توسعه توسط سرمایه گذار با قیمت رقابتی آماده است ، دریافت توصیه های لازم در روند مراحل اداری در ارتباط با سرمایه گذاری و معافیت از مالیات بر دارایی (در برخی از مناطق). هر SEZZ شامل چندین مکان می شود ، به معنی این که قلمرو منطقه ویژه اقتصادی در تمام ۱۶ استان لهستان وجود دارد. گذشته از SEZZ ها ، لهستان دارای پارک های صنعتی و فناوری متعددی با مزایای ترجیحی برای سرمایه گذاران است. منطقه ویژه اقتصادی لودز در اروپا در رتبه بندی های بین المللی مناطق ویژه اقتصادی در سراسر جهان سوم است که توسط گروه مالی تایمز تهیه شده است. چهار منطقه اقتصادی دیگر نیز در رتبه بندی های جهانی حضور دارند.

عملکرد موثر اقتصاد مستلزم سیستم خوب جاده ها برای جابجایی افراد و کالاها از جایی به جای است. در چند سال گذشته ، در لهستان گام های بلندی در این زمینه صورت گرفته است ، و به طور قابل توجهی تعداد جاده ها و بزرگراه های سریع السیر در این کشور به لطف کمک های مالی اتحادیه اروپا افزایش یافته است. بخش بزرگی از این پیشرفت ها در آماده سازی کشور برای مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا در سال ۲۰۱۲ انجام شده است. شبکه شاهراه های لهستان از نظر طول جاده بین سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۲ بیش از دو برابر شده است و شبکه بزرگراه های آن در همین برهه زمانی بیش از سه برابر شده است.

تعداد و انواع پروژه های سرمایه گذاری مستقیم خارجی واقع در لهستان نشان می دهد که سرمایه گذاران خارجی از طیف گسترده ای از صنایع ، پروژه های خود را در این کشور با موفقیت اجرا نموده اند. این کشور برای سال های زیادی به جذب شرکت های فعال در بخش هایی مانند الکترونیک ، برون سپاری فرآیندهای تجاری و تحقیق و توسعه ، لوازم خانگی ، ماشین آلات و فناوری اطلاعات پرداخته است. اقتصاد لهستان به ویژه پذیرای سرمایه گذاری در بخش هایی بوده است که در آن لهستان در حال حاضر دارای فرصت خوبی برای دستیابی به موفقیت بلند مدت در صحنه بین المللی است.

در میان بخش های برخوردار از توسعه پویا و محبوبیت زیاد ، صنایعی وجود دارد که دارای پیشینه طولانی در لهستان است. به عنوان مثال ، بخش حمل و نقل هوایی ، بخش هایی که نیاز به افراد واجد شرایط دارد از قبیل برون سپاری فرآیندهای تجاری ، صنایع دارای شبکه به خوبی توسعه یافته عرضه کنندگان ، مانند صنعت خودرو ، و بخش هایی که دارای پتانسیل توسعه بکر و قابل توجهی مانند بخش انرژی های تجدید پذیر است.

از آنجا که لهستان کشوری با ثبات و به سرعت در حال توسعه است ، بسیاری از سرمایه گذاری های خارجی را مانند هر جای دیگری در جهان به اشکال مختلف جذب می کند.

 

سرمایه گذار خارجی در انتخاب چگونگی ورود به بازار لهستان آزادی کامل دارد. این کار را می توان یا از طریق ایجاد شرکت تابعه در لهستان ، و یا از طریق خریداری یک شرکت موجود انجام داد ، چرا که بسیاری از شرکت های کوچک و متوسط (اغلب خانوادگی) برای خریداری موجود است. اگر سوژه سرمایه گذاری املاک و مستغلات (سرمایه گذاری در ملک) باشد ، این کار را می توان به طور مستقیم و یا از طریق تاسیس شرکت (SPV) انجام داد.

 

ما در سرمایه گذاری در لهستان مشتری را در روند تاسیس و ثبت شرکت حمایت می کنیم ، تمام مراحل اداری را انجام می دهیم و در یافتن محلی برای تاسیس شرکت مشتری جستجو می کنیم: ادارات ، انبارها ، ساختمان های تولیدی.

 

ما مشتری را در هر مرحله از روند حق مالکیت یاری می کنیم: قبل از (جستجو و مذاکره با کاندید) ، در طول (اجرای معامله) و بعد از (بازسازی و ادغام).

 

در سرمایه گذاری در لهستان با توجه به ماهیت سرمایه گذاری ما می توانیم در تمام مراحل لازم برای سازماندهی سرمایه گذاری در لهستان به شما کمک کنیم. ما می توانیم گزارش را آماده کنیم و فهرستی از اهداف سرمایه گذاری بالقوه برای مشتری همراه با تحلیل های لازم برای تعیین همراستا بودن آنها با طرح و معیارهای سرمایه گذاری فعلی مشتری ارائه می دهیم. ما توصیه های لازم در انتخاب کارگزار بورس مناسب به مشتری ارائه می دهیم. ما همچنین به نمایندگی از مشتری در تمام جلسات و نشست های سهامداران شرکت می کنیم. در صورت درخواست مشتری می توانیم روند FPI را از طریق یک وسیله نقلیه برای مقاصد خاص و تحت نظارت از طرف مشتری انجام دهیم.

 

مجموعه مونوپولیس با تجزیه و تحلیل طرح تجاری با توجه به واقعیت های اقتصادی لهستان شروع می شود و با جستجوی محل تجاری مناسب ، تاسیس شرکت و ثبت آن و یا در صورت لزوم اجرای حق مالکیت ، حسابداری و دفترداری ، منابع انسانی و پرداخت حقوق و دستمزد و خدمات تعمیر و نگهداری تجارت ادامه می یابد: خدمات منشی گری شرکت های بزرگ ، نظارت بر سرمایه گذاری و نظارت از طرف مشتری.

 
جذابیت سرمایه گذاری در لهستان ترکیبی از عوامل اقتصادی و اجتماعی و همچنین انگیزه سرمایه گذاری و کمک های عمومی است. بررسی های انجام شده در مورد سرمایه گذاران خارجی که در لهستان تجارت می کنند ، از جمله گزارش PAIiIZ در رابطه با اقلیم سرمایه گذاری در لهستان ، نشان می دهد که آنها جذب موقعیت مرکزی لهستان در اروپا ، یکپارچگی و ارتباط خوب هم با اتحادیه اروپا و هم بازارهای اروپای شرقی ، قیمت های رقابتی حمل و نقل و مواد و همچنین بازار داخلی بزرگ می شوند. همچنین لهستان از نظر انگیزه های سرمایه گذاری بسیار فعال است.

لهستان موفق به توسعه یک سیستم بسیار جالب از انواع مختلفی از انگیزه ها شده است. امکانات بهره مندی از معافیت های مالیاتی و کمک های مالی نقدی برای سرمایه گذاری های جدید و ایجاد شغل وجود دارد. مناطق اقتصادی ویژه در لهستان معافیت از مالیات بر درآمد دارند ، که تحت حمایت مقامات محلی است.

لهستان کشوری برای سرمایه گذاری مردم ، مقاوم در برابر بحران اقتصادی و شریک تجاری بسیار عالی است. این کشور با اقتصاد قوی ، طیف گسترده ای از مشوق های سرمایه گذاری و حمایت همه جانبه از سازمان های دولتی ، به یکی از مهمترین مقاصد سرمایه گذاری مبدل شده است و جایی است که در آن بازده اقتصادی سرمایه صاحبان سهام خارجی سه برابر بیشتر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا است. در طول چندین سال ، اثبات شده است که چرا لهستان یک موقعیت اقتصادی پیشرو در اروپا شرقی و مرکزی است. علاوه بر این ، لهستان به محل سرمایه گذاری بی چون و چرای “شماره یک” در مرکز و شرق اروپا تبدیل شده است که با توجه به ثبات ، سازگاری و سیاست درهای باز سرمایه گذاران خارجی و سهام دارن را به تجارت در لهستان تشویق می کند.

شکی نیست که موقعیت لهستان به عنوان یکی از کاندیدهای رتبه بندی اروپا از نظر جذابیت سرمایه گذاری در دراز مدت است ، از آنجا که سرمایه گذاران فعال در لهستان از انجام تجارت در اینجا رضایت دارند و دوباره در اینجا سرمایه گذاری می کنند و همانطور که بررسی نشان می دهد ، آنها همچنین شرکت های دیگر از کشور خودشان را به انجام تجارت در اینجا توصیه می کنند. به این ترتیب تصویر لهستان به عنوان یک پناهگاه امن سرمایه گذاری سراسر اروپا در حال گسترش است.

قرار گیری لهستان در چهار راه تجارت جهانی ( دسترسی به مرکز و غرب اروپا ، کشورهای اسکاندیناوی ، کشور های حوزه دریای بالتیک و کشورهای مستقل مشترک المنافع و روسیه ) از طرف دیگر زمینه مناسبی را فراهم نموده تا صادرکنندگان و واردکنندگان زیادی به این کشور به عنوان پنجره ای برای ورود به اتحادیه اروپا نگاه کنند. همچنین سرمایه گذاران خارجی و حمایت های سیاسی و اقتصادی اتحادیه اروپا و آمریکا در گذار این کشور ، از اقتصاد سنتی به اقتصاد مدرن و آزاد نقش مهمی ایفاء کرده است.
تجربه چندین ساله ما در ارائه مشاوره ، اجرا و اتمام پروژه های سرمایه گذاری در لهستان و حوزه بالتیک اروپا این امکان را می دهد تا با اطمینان خاطر از بازگشت سریع سرمایه و سود معقول ، از قدم اول تا قدم آخر در کنار سرمایه گذار باشیم و حتی ما نیز در این سرمایه گذاری ها مشارکت مالی نمائیم.

بنابراین یکی از نیازهای اساسی سرمایه گذاران در سراسر جهان ، دسترسی به شرکتهای معتبری است که بتوانند با کسب جزئیات دقیق از انگیزه سرمایه گذاری ، رعایت شرایط سرمایه گذاری در منطقه مورد نظر و آگاهی از پیشرفته ترین علوم سرمایه گذاری و نحوه اجرای آن بهترین فرصتهای اجرائی سرمایه گذاری را متناسب با شرایط سرمایه گذاران در اختیار آنان بگذارد.

بدین منظور مجموعه مونوپولیس سعی خود را بر آن داشته تا با گردآوری مجموعه ای از کارشناسان متخصص در زمینه سرمایه گذاری و ارزیابی شرایط ، فرصتهای سرمایه گذاری در سراسر لهستان و اروپا را با کمترین هزینه و بهترین پاسخ ها به سرمایه گذاران ارائه نماید. شما می توانید از پشتیبانی كادر تجاری مجموعه مونوپولیس از نقطه ابتدا تا انجام یک سرمایه گذاری مطمئن بهره مند گردید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر یا طرح پرسش ، با کارشناسان و وکلای مجرب ما در مجموعه مونوپولیس که درامور سرمایه گذاری در لهستان دارای سابقه و تخصص هستند ، می توانید با ما از طریق ایمیل یا تلفن تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما در انجام امور فوق الذکر به صورت تخصصی شما را یاری نمایند.

احتیاج به مشاوره دارید؟

می توانید همین حالا با کارشناسان مونوپولیس در تماس باشید.

به بالای صفحه بردن