سرمایه گذاری در اسپانیا

مجموعه مهاجرتی مونوپولیس

می توان گفت یکی از آسانترین روش های مهاجرت ، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا می باشد. زیرا از این طریق علاوه بر کسب سود و منفعت ، می توان با رعایت مقررات کشور پادشاهی اسپانیا و پرداخت مالیات های مربوطه ، نسبت به کسب اقامت دائم اسپانیا نیز اقدام نمود. سرمایه گذاری در اسپانیا یکی از بهترین گزینه ها برای اشخاصی است که علاقه مند به سرمایه گذاری در کشوری خارجی هستند. زیرا این کشور ، اقتصادی رو به رشد داشته و نیازمندِ سرمایه گذاری خارجی و ورود افراد متخصص و ماهر به این کشور می باشد.

در سال های اخیر اسپانیا به یکی از اصلی ترین مقاصد سرمایه گذاری مستقیم خارجی در اروپا مبدل شده است. دلایل بسیاری برای ایند موضوع ، از جمله نیروی کار تحصیلکرده این کشور ، هزینه های رقابتی بازار کار ، بازار بزرگ داخلی ، موقعیت این کشور در غرب اروپا و همچنین معافیت های مالیاتی زیاد و انگیزه های سرمایه گذاری در اسپانیا وجود دارد.
جایگاه اسپانیا هر ساله در رتبه بندی های بین المللی از نظر سهولت انجام تجارت و جذابیت سرمایه گذاری ارتقاء می یابد. در طول سال گذشته ، دولت اسپانیا در جهت کاهش بوروکراسی و بهبود زیرساخت ها عمل کرده است. با این که همچنان فرصت پیشرفت وجود دارد ، اسپانیا اکنون در منطقه از نظر جذابیت تجاری پیشگام است.

اسپانیا یک کشور توسعه یافته و نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا از نظر تولید نا خالصی داخلی می باشد. اسپانیا پنجمین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ منطقه یورو است و از لحاظ سطح زندگی در بالاترین استانداردهای جهانی قرار دارد.

پس از کشورهای فرانسه، آلمان، بریتانیا و کره جنوبی از نظر کیفیت زندگی در بین ۱۰ کشور نخست قرار دارد. اسپانیا عضو سازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و اتحادیه اروپا و حوزه شنگن و حوزه مالی یورو می باشد.
بخش عمدهٔ اقتصاد اسپانیا را کشاورزی ، شیلات و جنگل داری تشکیل می دهد. باغ های مرکبات و میوه ها ، بیشتر در استانهای والنسیا و کاستلون واقع شده است؛ سیب و گلابی در شمال و شمال غرب ، انجیر و بادام در استانهای کاستلون و آلیکانته (Alicante) و هلو و زردآلو در مورسیا(Murcia) تولید می شوند. 

در اسپانیا ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار زمین مزروعی ، ۴ میلیون و ۹۰۵ هزار هکتار زمین زیر کشت گیاهان دایمی و ۱۱ میلیون و ۴۶۲ هکتار مرتع وجود دارد؛ به عبارت دیگر ، ۳۷ ٪ زمینهای اسپانیا برای کشاورزی استفاده می شود؛ که ۲۳ ٪ مرتع و ۴۰ ٪ باقی مانده اراضی هستند.

(FAO)مهمترین محصولات این کشور ، انگور و زیتون هستند. زیتون را در جنوب تولید میکنند و تقریبا تمام ان صرف تولید روغن زیتون می شود که اسپانیا در تولید این محصول ، در ردهٔ چهارم دنیا واقع است. تاکستان های انگور در لامانکا(Lamancha) ، لاریوخا (La Rioja) ، تپه های کاتالونیا ، والنسیا و مالاگا دیده می شوند اسپانیا از نظر تولید انگور در ردهٔ سیزدهم دنیا قراردارد.

پرورش گوسفند و گاو در اسپانیا از اهمیت زیادی برخوردار است و اسپانیا یکی از بزرگ ترین پرورش دهندگان گوسفند و بز در اروپا است. محصولات حیوانی اسپانیا ، ۳۰ ٪ از خوک ، ۱۹ ٪ از گاو ، ۱۷ ٪ شیر از گوسفند و بز ، ۱۱ ٪ پرندگان ، ۵ ٪ انواع تخم مرغ می باشد.

مهاجرت سرمایه گذاری به اسپانیا

این نوع مهاجرت مخصوص افرادی است که در کشور خود مبلغی پول به دست آورده اند و علاقمند هستند پول خود را در اسپانیا سرمایه گذاری کنند، کشور اسپانیا برای این افراد شرایطی را قائل می شود که اگر آن ها را بپذیرند می توانند از طریق سرمایه گذاری و ورود پولشان به اسپانیا مهاجرت کرده و مقیم شوند. سرمایه گذاری در اسپانیا را می توان به دو بخش اصلی خرید ملک و کار تقسیم بندی کرد که در ادامه به بررسی این دو روش می پردازیم:

خرید ملک در اسپانیا:

مهاجران علاقمند می توانند با خرید ملکی به قیمت حداقل ۱۵۰ هزار یورو (حدود ۶۰۰ میلیون تومان) به این کشور مهاجرت کنند. اما باید توجه داشته باشید که تنها خرید خانه موجب کسب اقامت برای مهاجران نمی شود و فرد باید ثابت کند که از چه طریقی قصد امرار معاش در این کشور را دارد و به نوعی خرید خانه تنها آسان کننده ی راه برای اوست.

به عبارت دیگر شما با خرید ملک می توانید ویزای شینگن ۶ ماهه بگیرید و پس از آن از روش های دیگر مهاجرتی استفاده کرده و کسب اقامت نمایید .خوب است بدانید تنها خرید ملک با مبلغ ۵۰۰،۰۰۰ یورو (حدود ۲ میلیارد تومان) می تواند باعث اقامت دائم فرد مهاجر شود. افرادی که می توانند چنین مبلغی برای خرید خانه تقبل کنند بسیار اندک می باشند.

سرمایه گذاری در کار:

در این روش مهاجر سرمایه ی خود را وارد اسپانیا کرده و وارد بازار کار می شود. روش های سرمایه گذاری در کار و در کشور اسپانیا مراحل متعددی دارد که باید توسط وکیلی کاردان پیگیری و انجام شود. اما در پایان این روش هم فرد مهاجر می تواند اقامت دائم کسب کند.

نکات مهم درباره مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا:

امروزه شاهد تبلیغات گسترده ای مبنی بر خرید خانه و کسب اقامت دائم در اسپانیا هستیم که این موضوع آن طور که نشان می دهند صحت ندارد و روشی برای پول سازی موسسات مختلف می باشد. حقیقت این است که کسب اقامت در اسپانیا راه های آسان تری از خرید خانه هم دارد برای مثال شما با چند سال درس خواندن در اسپانیا می توانید اقامت دائم به دست آورید اما خرید خانه منجر به اقامت دائم شما نخواهد شد مگر آن که مبلغ خانه ی شما بالا باشد. بنابراین توصیه می کنیم به شدت مراقب افراد سودجو باشید.
 
شما می توانید با ثبت شرکت در اسپانیا اقدام به واردات و صادرات در این کشور و اروپا نمایید. در پروسه انجام واردات و صادرات در اروپا با مشکلات فراوانی همچون مبادلات بین بانکی ، گشایش های اسنادی و اعتباری ، داد و ستدهای مالی ، انتقال فناوری ، حمل و نقل کالا ، بیمه های تجاری ، انعقاد قراردادهای تجاری و صنعتی مواجه خواهید شد که با ثبت شرکت در اسپانیا و اروپا می توانید به این مشکلات پایان داده و از مزایای شرکت ثبت شده خود در اروپا بهره مند گردید.
 

چندین مولفه در خصوص شرایط تولید در اسپانیا حائز اهمیت خواهد بود که در ذیل به برخی از آنها خواهیم پرداخت.

 
اسپانیا به عنوان عضوی از کشورهای شنگن و تبادلات آزاد اطلاعات و فناوری های روز دنیا می تواند به تولیدکنندگان ایرانی این امکان را بدهد تا از امکانات روز دنیا بدون محدودیت در ارتقا تولیدات خود چه از نظر کیفی و چه کمی بهره مند گردند و با استفاده از تجهیزات روز دنیا کالاها و محصولات خود را تولید نمایند.
 
هم دولت اسپانیا و هم اتحادیه اروپا برای امر تولید اهمیت ویژه ای قائل هستند و در این راستا از تولید کنندگان در تمامی سطوح حمایت کرده و بسته های تشویقی چه به لحاظ مالیات بر عملکرد و چه کمک های مالی توسط بانک مرکزی اروپا و در برخی موارد کمکهای تشویقی ارائه می دهند.
 
با تولید کالا در اسپانیا می توانید از مزایای تولیدات اروپایی بهره مند شوید و با اخذ تاییدیه های کیفی اتحادیه اروپا کالاهای خود را به بازارهای قاره آسیا و دیگر بازارهای جهانی عرضه نمایید. در این صورت کالا با محصولات تولیدی شما به عنوان محصولی اروپایی شناخته شده و در امر فروش و بازاریابی همچنین تبلیغات و حمل و نقل از این مزیت بهره مند خواهید شد.
 

تولید در مراحل پایانی آن نیز می تواند از تمامی مزایایی که در بالا ذکر شد به عنوان محصول تمام شده در اروپا بهره مند گردد ، لذا تولیدکنندگانی که امکان تولید در مرحله نهایی و یا مونتاژ محصولات خود را داشته باشند از تمامی مزایای فوق بهره مند خواهند شد. در این مورد هزینه های تولید تقلیل یافته و محصول با هزینه ای کمتر نسبت به تولید در کارخانه اصلی تولید می گردد و در عین حال با استفاده از مزیت های تولیدات اروپایی و تفاوت برابری ریال با ارزهایی چون یورو ، پوند و دلار سود بیشتری نسیب تولید کننده خواهد نمود.

 
در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا اموری که باعث اشتغال زایی می گردند حمایت های ویژه می شود و در صورت ارائه طرح به وزارت اقتصاد اسپانیا و تحت پروژه های مد نظر اتحادیه اروپا می توان از وام های کم بهره ، بی بهره و کمک های مالی بدون نیاز به باز پرداخت اتحادیه اروپا و همچنین کمکهای دولت اسپانیا استفاده کرد که شرایط بسیار عالی برای شروع به احداث کارخانه ها و کارگاههای مورد بحث فراهم می نماید هر چند در این خصوص نیاز به آماده کردن طرح های توجیه اقتصادی و پلن های کامل و زمان بندی های لازم در ارائه طرح جهت تخصیص مزایا و اعتبارات است که نیاز به بهره گیری از تیم های مشاوره و عملیاتی در این خصوص خواهد بود.
 
شما می توانید با ثبت شرکت در کشور اسپانیا و اخذ اقامت و اجازه کار در اسپانیا نسبت به انجام کلیه امور خدماتی در این کشور اقدام نمایید. معمولا این سوال پیش می آید که چه مشاغلی سود ده و دارای درآمد بالایی در اروپا و اسپانیا است؟ در جواب باید گفت که این موضوع به تخصص و تجربه و توانمندی شما بستگی دارد و شما می توانید با استفاده از فاکتورهای تخصص ، تجربه ، نوع آوری و کیفیت با ارائه خدماتی که در آن تبحر دارید کار موفقی در اروپا و اسپانیا داشته باشید. برای انجام برخی از امور خدماتی بعضا به مجوز مربوطه نیاز خواهید داشت و مجموعه مونوپولیس همراه شما در تمامی مراحل اخذ مجوز خواهد بود.
 

سرمایه گذاری در اسپانیا و مشارکت با مونوپولیس

تجربه چندین ساله ما در ارائه مشاوره ، اجرا و اتمام پروژه های سرمایه گذاری در اسپانیا و حوزه بالتیک اروپا این امکان را می دهد تا با اطمینان خاطر از بازگشت سریع سرمایه و سود معقول ، از قدم اول تا قدم آخر در کنار سرمایه گذار باشیم و حتی ما نیز در این سرمایه گذاری ها مشارکت مالی نمائیم.

بنابراین یکی از نیازهای اساسی سرمایه گذاران در اسپانیا ، دسترسی به شرکتهای معتبری است که بتوانند با کسب جزئیات دقیق از انگیزه سرمایه گذاری ، رعایت شرایط سرمایه گذاری در منطقه مورد نظر و آگاهی از پیشرفته ترین علوم سرمایه گذاری و نحوه اجرای آن بهترین فرصتهای اجرائی سرمایه گذاری را متناسب با شرایط سرمایه گذاران در اختیار آنان بگذارد.

بدین منظور مجموعه مونوپولیس سعی خود را بر آن داشته تا با گردآوری مجموعه ای از کارشناسان متخصص در زمینه سرمایه گذاری و ارزیابی شرایط ، فرصتهای سرمایه گذاری در سراسر اسپانیا و اروپا را با کمترین هزینه و بهترین پاسخ ها به سرمایه گذاران ارائه نماید. شما می توانید از پشتیبانی كادر تجاری مجموعه مونوپولیس از نقطه ابتدا تا انجام یک سرمایه گذاری مطمئن بهره مند گردید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر یا طرح پرسش ، با کارشناسان و وکلای مجرب ما در مجموعه مونوپولیس که درامور سرمایه گذاری در اسپانیا دارای سابقه و تخصص هستند ، می توانید با ما از طریق ایمیل یا تلفن تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما در انجام امور فوق الذکر به صورت تخصصی شما را یاری نمایند

احتیاج به مشاوره دارید؟

می توانید همین حالا با کارشناسان مونوپولیس در تماس باشید.

به بالای صفحه بردن