خرید ملک در لتونی

مجموعه مهاجرتی مونوپولیس

شما می توانید با خرید ملک در کشور لتونی یا همان ( لاتویا ) ، مجوز اقامت کشور لتونی را بدست آورید. هر متقاضی مهاجرت به لتونی پس از خرید ملک در لتونی می بایست مدارک و پرونده خود را برای دریافت اقامت موقت به اداره مهاجرت لتونی تحویل نماید. پس از تحویل مدارک و ثبت درخواست ، مدت زمان صدور تصمیم اداره مهاجرت لتونی ۲ ماه خواهد بود.

این مجموعه با بهره گیری از کادری مجرب و مسلط بر قوانین مهاجرتی و اقامتی و با بهره گیری از وکلای حقوقی با تجربه لتونیایی ، شما عزیزان را به بهترین شکل برای اخذ اقامت لتونی و اقامت شنگن یاری می رساند تا بتوانید کارت اقامت لتونی خود را دریافت نمایید.

بیشترین قیمت ملک در ریگا ( پایتخت لتونی ) و بعد از آن در شهرهای لیه پایا و یورمالا می باشد. میانگین قیمت آپارتمان در ریگا به ازای هر متر مربع ۱۰۰۰ یورو است. گرانترین منطقه ریگا نیز مرکز شهر می باشد.

قوانین خرید ملک در لتونی

دریافت اقامت از طریق خرید ملک در جمهوری لتونی ارزانترین روش سرمایه گذاری ملک در یک کشور شنگن و اروپایی می باشد. جالب است بدانید در حال حاضر فقط یک کشور در اتحادیه اروپا وجود دارد که شما می توانید بر اساس خرید آپارتمان و یا خانه مسکونی اقدام به دریافت اقامت اروپا نمایید و فقط در کشور لتونی است که چنین قانونی وجود دارد. همچنین هیچگونه محدودیتی در حداقل مدت زمان اقامت سالیانه وجود ندارد و افراد می توانند آزادانه در هر زمان لتونی را ترک نمایند.

پس بنابر این بهتر است سایر تبلیغات پوچ را فراموش کنید و به واقعیت توجه نمایید و بسیار دقت داشته باشید ، چرا که عدم آشنایی با قوانین و شرایط کشور ثالث می تواند ضررهای بزرگی را به شما بزند. البته به راحتی می توانید از ارگانهای معتبر اروپایی که اطلاع از شرایط اقامتی دارند نیز استعلام نمایید.

اخذ اقامت دائم لتونی بر اساس قانون تصویب شده در جولای ۲۰۱۰ و پس از آن الحاقیه در ۱۶ جون ۲۰۱۱ که در پارلمان لتونی تصویب شده امکان پذیر می باشد. البته آخرین تغییرات و اصلاحات در سپتامبر ۲۰۱۴ تصویب و اجرا گردیده و بدین منظور بهای ملک در لتونی باید متناسب با ارزشگذاری دولتی آن باشد و براساس قوانین فعلی اعتبارسنجی گردد.

مطابق این اصلاحات ، حداقل ارزش املاک و مستغلات به ۲۵۰۰۰۰ یورو افزایش یافته است. اگر ارزش ملک و یا املاک خریداری شده در گذشته پایین تر از این میزان باشد ، ارزشیابی توسط ارزیاب رسمی مورد نیاز خواهد بود تا تعیین نماید که ارزش فعلی ملک و یا املاک متقاضی کمتر از ۲۵۰۰۰۰ یورو نمی باشد. سرمایه گذاری می تواند با خرید چندین ملک انجام شود ولی مجموع مبالغ باید همانطور که در بالا ذکر شد باشد. اگر بهای ملک خریداری شده کمتر از ارزش موارد قانونی ذکر شده جهت اخذ اقامت باشد شما قادر نخواهید بود به این امر دست یابید.

بنابر این اصلاحات ، املاک و مستغلات خریده شده باید دارای یک کارکرد مرتبط باشد و امکان توسعه وجود داشته باشد. داشتن یک نقشه زمین بدون وجود هیچ ساختمانی در آن ، داشتن زمین کشاورزی یا درختکاری به عنوان ملک جهت گرفتن اجازه اقامت در لتونی تلقی نمی شود. عواملی مانند نداشتن بدهی مالیاتی و بدهی ملکی شخص خریدار و پرداخت تمام مبلغ ملک به صورت کامل و از طریق سیستم بانکی می بایست رعایت گردد.
همچنین ملک باید حتما از یک فرد لاتویایی یا فرد خارجی مقیم لاتویا خریداری شود و ۵ درصد ارزش ملک خریداری شده ( حداقل ۱۲۷۵۰ یورو ) بابت مالیات نقل و انتقالات ملک خریداری شده به حساب بوجه دولتی ، بدون بازگشت و تنها برای یک مرتبه پرداخت گردد. این شرایط در مورد خرید املاک و مستغلات در تمام مناطق لتونی صدق می کند. بعد از خرید ملک یک اقامت ۵ ساله به فرد سرمایه گذار ، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او داده می شود که می بایست هر سال یکبار باید تمدید شود.

اولین قدم در مسیر خرید ملک در لتونی آشنایی با نظرات متقاضی و رسیدن به درکی صحیح و متقابل از خواسته های شما خواهد بود. در مرحله بعد ، مشاورین متخصص ما تحقیقات حرفه ای خود را آغاز خواهند نمود. از این مرحله به بعد ، شرکت میزبان شما است و بهترین موقعیت منطقه را شناسایی و با شما در میان می گذارد. زیرا مشارکت مطمئن و سودآور در بخش زمین و ساختِ خانه های مسکونی ( و یا تجاری ) مستلزم داشتن اطلاعات وسیع ، ارتباطات گسترده و توانایی های خاص حقوقی می باشد.

تجربه نه چندان دور کشور لتونی در خصوص حق مالکیت ( در زمینه سرمایه گذاری خارجی ) و مهمتر از آن ، حمایت مستقیم قانون از خریداران املاک گویای آن است که تغییر قوانین نقش شایانی در رشد سرمایه گذاری و ارزش مستقلات داشته است. متخصصین ما نه تنها کماکان مجموعه قوانین حقوقی را پیگیری کرده ، بلکه از طریق دسته بندی ، تجزیه و تحلیل علمی و ارزشیابی واقعی این دسته از قوانین ، به دنبال ارائه بهترین توصیه در تمامی زمینه های حقوقی به شما می باشند.

در لتونی اشخاص و شرکت های خارجی می توانند آزادانه املاک مسکونی ، اداری و تجاری را خرید و فروش نمایند. البته مالکیت شما از زمینی که ساختمان در آن بنا شده است نمی باشد. در صورت علاقه به خرید ملک و زمین ملک در کشور لتونی ، نیاز به اخذ موافقت نامه شهرداری خواهید داشت. اجاره ۹۹ ساله زمین نیز بدون هیچ گونه محدودیتی امکان پذیر می باشد.

تحقیق و مشاوره بازار املاک لتونی

جهت آشنایی بیشتر با هریک از قوانین مالکیت املاک در لتونی و کسب اطلاعات بیشتر و برخورداری از مشاوره وکلای با تجربه و مسلط به قوانین حقوقی لتونی با ما از طریق ایمیل یا و یا تماس تلفنی و یا با مراجعه حضوری با مجموعه ما ارتباط برقرار نمایید تا راهنمایی های لازم انجام پذیرد.

بیشترین قیمت ملک در ریگا ( پایتخت لتونی ) و بعد از آن در شهرهای لیه پایا و یورمالا می باشد. میانگین قیمت آپارتمان در ریگا به ازای هر متر مربع ۱۰۰۰ یورو است. گرانترین منطقه ریگا نیز مرکز شهر می باشد.

ملاقات با مونوپولیس در لتونی

شما باید سفری یک هفته ایی ( بسته به شهری كه در آن سرمایه گذاری می كنید ) جهت انجام امور اداری ، بانك ، دفتر اسناد رسمی در نظر بگیرید.

اگر در لتونی حضور دارید با هماهنگی قبلی ، نماینده شركت شما را ملاقات نموده و شما جلسه ایی با کارشناس و مشاور شرکت در دفتر خواهید داشت و ایشان پس از دریافت اطلاعات انتخابی شما ، هدف از خرید ، سلیقه های شخصی شما ، زمان بندی پرداخت مبلغ خرید و دیگر راهنمایی ها و اطلاعات ضروری در امر خرید ملک در لتونی را با شما مطرح خواهند نمود.

بازدید از پروژه ها و خرید

در این مرحله متقاضی به همراه کارشناسان مونوپولیس از پروژه ها بازدید خواهند نمود. همچنین کارشناسان ، شما را با شرایط ، موقعیت منطقه و مشخصات املاک آشنا نموده و به بازدید از املاکی که مطابق سلیقه و نیاز شما باشد خواهند پرداخت.

بعد از انتخاب ملک مورد نظر در لتونی ، شما یك قرار داد با مالک امضا می كنید. این قرارداد به صورت قانونی بسته می شود و کارشناسان ما در تمامی مراحل خرید ملک در لتونی با شما خواهند بود. طبق قوانین و مقررات جاری پروسه صدور سند تقریبا یک ماه به طول می انجامد. هر دو طرف قرارداد می توانند اقدام به اقامه دعوی بر اساس قوانین حقوقی لتونی نمایند.

مراحل و فرایند خرید ملک در لتونی

پس از انتخاب ملک در مرحله اول نیاز به قرارداد اولیه خواهید داشت که این قرارداد اولیه یا همان پیش قرارداد دارای جزئیات معامله مانند ارزش ملک ، شرایط و روش پرداخت ، شرایط معامله و میزان سپرده اولیه می باشد. سپرده اولیه ۱۰ درصد از ارزش ملک می باشد که در حساب بانکی محضر نگه داری خواهد شد. در مرحله بعد یکی از محضر های لتونی مسعولیت دریافت تاییدیه های ثبت اراضی و املاک ، وضعیت بانکی و استعلام ها از ثبت برای اموال غیر منقول را خواهد داشت و همزمان خریدار مالیات املاک و مستغلات را پرداخت خواهد نمود.

در مرحله سوم قرارداد اصلی خرید و مدارک مرتبط را در محضر امضا خواهید نمود. خریدار با رعایت قوانین خاص قادر به امضائ قرارداد اصلی خرید در کشور خود یا امضائ غیابی توسط نمایند خود در لتونی را دارد. ثبت قرارداد در اداره ثبت ضروری نمی باشد ، البته برای حفظ منافع طرفین معامله به شدت توصیه می گردد. برای انجام و تکمیل مراحل ذکر شده معمولا بین ۱۸ تا ۳۳ روز زمان نیاز می باشد.

با خرید ملک در لتونی مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا از مزایای زیادی از جمله ، سرمایه گذاری ارزی دارای ارزش افزوده ، حضور در اتحادیه اروپا ، استفاده از آب و هوای بسیار عالی ، مالکیت ۱۰۰ درصد ملک به نام شما ، برخورداری از رشد اقتصادی پایدار ، زندگی در محیط امن دنیا و دارای ثبات اقتصادی و سیاسی و داشتن امکان تجارت آزادانه با تمام جهان برخوردار خواهید بود.

نکته مهمی که میتواند دغدغه خریداران غیر بومی در لتونی باشد نحوه مالکیت املاک اعم از زمین ، ویلا ، آپارتمان و املاک تجاری و اداری است. طبق قوانین کشور لتونی تمامی افراد خارجی مالکیت ۱۰۰ درصد نسبت به تمامی املاک و مستغلات در لتونی خواهند داشت و این مالکیت قطعی است که به لحاظ حقوقی و همچنین اطمینان در سرمایه گذاری مهمترین موضوع برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می گردد.

با توجه به مولفه های بالا که سعی شد به اختصار توضیح داده شوند ، کشور لتونی با توجه به موقعیت استراتژیک و به واسطه محدودیت حیطه سرزمینی و با توجه به تقاضای بالا ، دارای ارزش بسیار بالایی هستند. در خصوص اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان شرکت مونوپولیس بهره مند گردید.

جهت آشنایی بیشتر با هریک از قوانین مالکیت املاک در لتونی و کسب اطلاعات بیشتر و برخورداری از مشاوره وکلای با تجربه و مسلط به قوانین حقوقی لتونی با ما از طریق ایمیل یا تلفن تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های لازم انجام گرفته و مقدمات کار فراهم گردد.

احتیاج به مشاوره دارید؟

می توانید همین حالا با کارشناسان مونوپولیس در تماس باشید.

به بالای صفحه بردن