خرید ملک در اسلواکی

مجموعه مهاجرتی مونوپولیس

اسلواکی یکی از کشورهای نزدیک به اروپای مرکزی است و براتیسلاوا ، پایتخت اسلواکی ، نزدیکترین شهر به وین ، پایتخت اتریش و مقر سازمان های متعدد بین المللی است. خرید ملک در اسلواکی برای شهروندان سایر کشورها ، آزاد و امکان پذیر است. اما باید توجه داشت که خرید ملک در اسلواکی ، باعث صدور اقامت اروپا نخواهد شد.

در فرآیند خرید ملک در اسلواکی سوالاتی به ذهن هم وطنان خطور خواهد نمود. آیا خرید ملک در اسلواکی باعث اخذ اقامت دایم این کشور خواهد شد؟ قیمت تمام شده بابت خرید ملک در اسلواکی چه میزان است؟ آیا خرید ملک در اسلواکی با هر نوع کاربری مجاز است؟ مزایای خرید ملک در اسلواکی چیست؟ سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلواکی چه مزایایی دارد؟

از زمان پیوستن اسلواکی به اتحادیه اروپا ، تقریبا هر کسی می تواند ملکی را در کشور اسلواکی خریداری کند. بازار املاک و مستغلات اسلواکی ، هیچ گونه محدودیتی برای افراد ندارد و نه شهروندی و نه محل اقامت را تبعیض نمی کند. همچنین ، مهم نیست که خریدار ملک در اسلواکی می خواهد یک آپارتمان در شهر ، خانه در حومه یا کلبه در منطقه کوهستان را خریداری کند.
تنها استثناء درباره خرید ملک در اسلواکی ، زمین کشاورزی و جنگل است. طبق قانون حفاظت و استفاده از ثروت معدنی قانون معادن ، خارجی ها نمی توانند زمین کشاورزی و جنگلی را خریداری یا دریافت کنند. با این حال ، از اول ماه مه سال 2007 ، خارجی ها می توانند زمین های کشاورزی و جنگلی در اسلواکی را به شرط اینکه خریدار در اسلواکی اقامت دائم داشته باشد و حداقل 3 سال فعالیت تجاری بر روی زمین انجام دهد ، خریداری کنند.

همچنین طبق قانون ، اشخاص حقوقی (شرکت ها) که در اسلواکی ثبت شده اند نیز به عنوان ساکنان اسلواکی در نظر گرفته می شوند و به همین ترتیب می توانند بدون هیچ محدودیتی زمین های کشاورزی یا جنگلی را خریداری کنند. بنابراین ، برای خارجی ها گزینه دیگری برای اینکه بتوانند زمین های کشاورزی و جنگلی را خریداری کنند ، ثبت شرکت در اسلواکی (که بسیار آسان است) فقط برای هدف خاص خرید چنین اموال وجود دارد. بازار املاک در ماه مه 2011 در اسلواکی ، زمانی که دوره انتقال با اتحادیه اروپا به پایان رسید ، کاملا آزاد شد.

تحقیق و مشاوره بازار املاک اسلواکی

جهت آشنایی بیشتر با هریک از قوانین مالکیت املاک در اسلواکی و کسب اطلاعات بیشتر و برخورداری از مشاوره وکلای با تجربه و مسلط به قوانین حقوقی اسلواکی با ما از طریق ایمیل یا و یا تماس تلفنی و یا با مراجعه حضوری با مجموعه ما ارتباط برقرار نمایید تا راهنمایی های لازم انجام پذیرد.

بیشترین قیمت ملک در براتیسلاوا ( پایتخت اسلواکی ) می باشد. میانگین قیمت آپارتمان در براتیسلاوا به ازای هر متر مربع ۱۰۰۰ یورو است. گرانترین منطقه براتیسلاوا نیز مرکز شهر و بافت قدیمی شهر می باشد.

ملاقات با مونوپولیس در اسلواکی

شما باید سفری یک هفته ایی ( بسته به شهری كه در آن سرمایه گذاری می كنید ) جهت انجام امور اداری ، بانك ، دفتر اسناد رسمی در نظر بگیرید.

اگر در اسلواکی حضور دارید با هماهنگی قبلی ، نماینده شركت شما را ملاقات نموده و شما جلسه ایی با کارشناس و مشاور شرکت در دفتر خواهید داشت و ایشان پس از دریافت اطلاعات انتخابی شما ، هدف از خرید ، سلیقه های شخصی شما ، زمان بندی پرداخت مبلغ خرید و دیگر راهنمایی ها و اطلاعات ضروری در امر خرید ملک در اسلواکی را با شما مطرح خواهند نمود.

بازدید از پروژه ها و خرید در اسلواکی

در این مرحله متقاضی به همراه کارشناسان مونوپولیس از پروژه ها بازدید خواهند نمود. همچنین کارشناسان ، شما را با شرایط ، موقعیت منطقه و مشخصات املاک آشنا نموده و به بازدید از املاکی که مطابق سلیقه و نیاز شما باشد خواهند پرداخت.

بعد از انتخاب ملک مورد نظر در اسلواکی ، شما یك قرار داد با مالک امضا می كنید. این قرارداد به صورت قانونی بسته می شود و کارشناسان ما در تمامی مراحل خرید ملک در اسلواکی با شما خواهند بود. طبق قوانین و مقررات جاری پروسه صدور سند تقریبا یک ماه به طول می انجامد. هر دو طرف قرارداد می توانند اقدام به اقامه دعوی بر اساس قوانین حقوقی اسلواکی نمایند.

مراحل و فرایند خرید ملک در لهستان

در قدم اول ، فرد خریدار می تواند برای ملک مورد نظر خود در اسلواکی تحقیق کند و با فروشنده مورد نظر می توانند ارتباط داشته باشند. سپس خریدار ملک در اسلواکی کل قیمت (یا سپرده توافق شده) را با یک وکالت در دفتر اسناد رسمی یا یک حساب بانکی در اسلواکی نگهداری خواهد نمود ا زمانی که حق مالکیت به خریدار منتقل می شود ، بپردازد.

در این زمان ، یک قرارداد رسمی پیش قرارداد امضا شده توسط هر دو طرف در مورد خرید ملک در اسلواکی وجود دارد. خریدار ملک در اسلواکی باید اطمینان حاصل کند که یک بررسی توسط یک ناظر مستقل انجام شده است. گزارش حسابرس در مورد ملک مورد نظر خریدار در اسلواکی تنظیم و برای وکیل خریدار ارسال خواهد شد. تمام مستندات باید به زبان خریدار ترجمه شود.

هر دو طرفین قرارداد فروش ملک در اسلواکی را امضاء می کنند ، امضای فروشنده باید توسط دفتر اسناد رسمی یا رجیستری تأیید شود. قیمت خرید به فروشنده پس از خرید یک عصاره از کاداستر (سیستم اطلاعات ملی اسلواکی) به نام مالک جدید ملک در اسلواکی صادر می شود و یا قرارداد خرید توسط کاداستر با نشانه ای از مجوز مالکیت تایید شده است. این روند معمولا حدود ۴ هفته طول می کشد. برای اطمینان حقوقی ، قبل از انتقال مالکیت ملک در اسلواکی به خریدار ، خریدار هرگز نباید پول نقد پرداخت کند.

نکته مهمی که میتواند دغدغه خریداران غیر بومی در اسلواکی باشد نحوه مالکیت املاک اعم از زمین ، ویلا ، آپارتمان و املاک تجاری و اداری است. طبق قوانین کشور اسلواکی تمامی افراد خارجی مالکیت ۱۰۰ درصدی نسبت به تمامی املاک و مستغلات در اسلواکی خواهند داشت و این مالکیت قطعی است که به لحاظ حقوقی و همچنین اطمینان در سرمایه گذاری مهمترین موضوع برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می گردد.

با خرید ملک در اسلواکی مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا از مزایای زیادی از جمله ، سرمایه گذاری ارزی دارای ارزش افزوده ، حضور در اتحادیه اروپا ، استفاده از آب و هوای بسیار عالی ، مالکیت ۱۰۰ درصدی ملک به نام شما ، برخورداری از رشد اقتصادی پایدار ، زندگی در محیط امن دنیا و دارای ثبات اقتصادی و سیاسی و داشتن امکان تجارت آزادانه با تمام جهان برخوردار خواهید بود.

با توجه به مولفه های بالا که سعی شد به اختصار توضیح داده شوند ، املاک کشور اسلواکی با توجه به موقعیت استراتژیک و به واسطه محدودیت حیطه سرزمینی و با توجه به تقاضای بالا ، دارای ارزش بسیار بالایی هستند. در خصوص اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان شرکت مونوپولیس بهره مند گردید.

بدین سبب ما معتقدیم که می توانیم شما را در مسیر رسیدن به یک سرمایه گذاری بدون دغدغه ( تا ثبت رسمی ملک و ارائه سرویس های بیشتر ) همیاری دهیم. کارشناسان ما آمادگی دارند تا زمینه خرید واحد مسکونی شما را در اسلواکی ، برای اقامتی دلپذیر در اتحادیه اروپا فراهم نماید.

جهت آشنایی بیشتر با هریک از قوانین مالکیت املاک در اسلواکی و کسب اطلاعات بیشتر و برخورداری از مشاوره وکلای با تجربه و مسلط به قوانین حقوقی اسلواکی با ما از طریق ایمیل یا تلفن تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های لازم انجام گرفته و مقدمات کار فراهم گردد.

احتیاج به مشاوره دارید؟

می توانید همین حالا با کارشناسان مونوپولیس در تماس باشید.

به بالای صفحه بردن