خرید ملک در استونی

مجموعه مهاجرتی مونوپولیس

در کشور استونی اشخاص و شرکت های خارجی می توانند آزادانه املاک مسکونی ، اداری و تجاری را خرید و فروش نمایند. البته در صورت خرید زمین های کشاورزی بیش از ۱۰ هکتار در استونی ، نیاز به اخذ موافقت نامه شهرداری خواهید داشت. شایان به ذکر است که امکان خرید ملک در جزایر تحت مالکیت استونی و سرزمین های در مجاورت مرز روسیه امکان پذیر نمی باشد.

در استونی اشخاص و شرکت های خارجی می توانند آزادانه املاک مسکونی ، اداری و تجاری را خرید و فروش نمایند. البته مالکیت شما از زمینی که ساختمان در آن بنا شده است نمی باشد. در صورت علاقه به خرید ملک و زمین ملک در کشور استونی ، نیاز به اخذ موافقت نامه شهرداری خواهید داشت. اجاره ۹۹ ساله زمین نیز بدون هیچ گونه محدودیتی امکان پذیر می باشد.

تحقیق و مشاوره بازار املاک استونی

جهت آشنایی بیشتر با هریک از قوانین مالکیت املاک در استونی و کسب اطلاعات بیشتر و برخورداری از مشاوره وکلای با تجربه و مسلط به قوانین حقوقی استونی با ما از طریق ایمیل یا و یا تماس تلفنی و یا با مراجعه حضوری با مجموعه ما ارتباط برقرار نمایید تا راهنمایی های لازم انجام پذیرد.

بیشترین قیمت ملک در تالین ( پایتخت استونی ) و بعد از آن در شهرهای ناروا و تارتو می باشد. میانگین قیمت آپارتمان در تالین به ازای هر متر مربع ۱۰۰۰ یورو است. گرانترین منطقه تالین نیز مرکز شهر می باشد.

بازدید از پروژه ها و خرید

در این مرحله متقاضی به همراه کارشناسان مونوپولیس از پروژه ها بازدید خواهند نمود. همچنین کارشناسان ، شما را با شرایط ، موقعیت منطقه و مشخصات املاک آشنا نموده و به بازدید از املاکی که مطابق سلیقه و نیاز شما باشد خواهند پرداخت.

بعد از انتخاب ملک مورد نظر در استونی ، شما یك قرار داد با مالک امضا می كنید. این قرارداد به صورت قانونی بسته می شود و کارشناسان ما در تمامی مراحل خرید ملک در استونی با شما خواهند بود. طبق قوانین و مقررات جاری پروسه صدور سند تقریبا یک ماه به طول می انجامد. هر دو طرف قرارداد می توانند اقدام به اقامه دعوی بر اساس قوانین حقوقی استونی نمایند.

مراحل و فرایند خرید ملک در استونی

فرایند خرید ملک در استونی به شرح زیر می باشد. پس از انتخاب ملک در مرحله اول نیاز به قرارداد اولیه خواهید داشت که این قرارداد اولیه یا همان پیش قرارداد دارای جزئیات معامله مانند ارزش ملک ، شرایط و روش پرداخت ، شرایط معامله و میزان سپرده اولیه می باشد. سپرده اولیه ۱۰ درصد از ارزش ملک می باشد که در حساب بانکی محضر نگه داری خواهد شد. در مرحله بعد یکی از محضر های استونی مسعولیت دریافت تاییدیه های ثبت اراضی و املاک ، وضعیت بانکی و استعلام ها از ثبت برای اموال غیر منقول را خواهد داشت و همزمان خریدار مالیات املاک و مستغلات را در بانک تجاری استونی پرداخت خواهد نمود.

در مرحله سوم قرارداد اصلی خرید و مدارک مرتبط را در محضر امضا خواهید نمود. خریدار با رعایت قوانین خاص قادر به امضائ قرارداد اصلی خرید در کشور خود یا امضائ غیابی توسط نمایند خود در استونی را دارد. همچنین در کشور استونی هیچ سند مالکیتی وجود ندارد و ثبت قرارداد در اداره ثبت ضروری می باشد و پس از آن مالکیت شما قطعی خواهد بود. سپس مالکیت شما در روزنامه رسمی استونی درج خواهد شد ، هر چند این فرایند تاثیری در مالکیت شما ندارد. برای انجام و تکمیل مراحل ذکر شده معمولا ۶۵ روز زمان نیاز می باشد.

با خرید ملک در استونی مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا از مزایای زیادی از جمله ، سرمایه گذاری ارزی دارای ارزش افزوده ، حضور در اتحادیه اروپا ، استفاده از آب و هوای بسیار عالی ، مالکیت ۱۰۰ درصد ملک به نام شما ، برخورداری از رشد اقتصادی پایدار ، زندگی در محیط امن دنیا و دارای ثبات اقتصادی و سیاسی و داشتن امکان تجارت آزادانه با تمام جهان برخوردار خواهید بود.

نکته مهمی که میتواند دغدغه خریداران غیر بومی در استونی باشد نحوه مالکیت املاک اعم از زمین ، ویلا ، آپارتمان و املاک تجاری و اداری است. طبق قوانین کشور استونی تمامی افراد خارجی مالکیت ۱۰۰ درصد نسبت به تمامی املاک و مستغلات در استونی خواهند داشت و این مالکیت قطعی است که به لحاظ حقوقی و همچنین اطمینان در سرمایه گذاری مهمترین موضوع برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می گردد.

با توجه به مولفه های بالا که سعی شد به اختصار توضیح داده شوند ، کشور استونی با توجه به موقعیت استراتژیک و به واسطه محدودیت حیطه سرزمینی و با توجه به تقاضای بالا ، املاک دارای ارزش بسیار بالایی هستند. در خصوص اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان شرکت مونوپولیس بهره مند گردید.

جهت آشنایی بیشتر با هریک از قوانین مالکیت املاک در استونی و کسب اطلاعات بیشتر و برخورداری از مشاوره وکلای با تجربه و مسلط به قوانین حقوقی استونی با ما از طریق ایمیل یا تلفن تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های لازم انجام گرفته و مقدمات کار فراهم گردد.

احتیاج به مشاوره دارید؟

می توانید همین حالا با کارشناسان مونوپولیس در تماس باشید.

به بالای صفحه بردن