حسابداری در اسپانیا

مجموعه مهاجرتی مونوپولیس

نرخ استاندارد مالیات بر درآمد شرکت‌ها در کشور اسپانیا به طور کلی برابر با ۲۵٪ می‌باشد. با این وجود قانونگذار این کشور برای شرکت‌هایی که به تازگی تاسیس شده‌اند در اولین سال شروع به فعالیت و سال بعد از آن نرخ ۱۵٪ را اعمال می‌کند. مالیات بر ارزش افزوده در این کشور تحت سه نرخ جداگانه قرار دارد. این نرخ در حالت عادی برابر با ۲۱ درصد ، و در صورت کاهش یافتن برابر با ۱۰٪ و ۴٪ خواهد شد. استفاده از مشوق‌های مالیاتی در برخی زمینه‌های خاص فعالیتی نیز میسر است.

بعضی از این رژیم‌های خاص مالیاتی در خصوص فعالیت‌های اتباع خارجی که از اسپانیا در سایر کشورها سرمایه‌گذاری می‌کنند و نیز در ارتباط با فعالیت‌های تحقیق و توسعه(R&D) ، صاحبین حقوق مالکیت فکری و برخی زمینه‌های دیگر اعمال می‌شود. همچنین کشور اسپانیا تعداد گسترده‌ای از معاهدات دوجانبه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف را با کشورهای گوناگون از جمله ایران منعقد کرده است.

در صوتی که در اسپانیا به کسب و کار می‌پردازید ، لازم است درکی واضح از مقررات مالی و مالیاتی و نیز شیوه عملکرد متخصصینی داشته باشید که مسئولیت حسابداری و دفترداری شرکت شما را بر عهده دارند. کارشناسان فعال در مجموعه مونوپولیس با استفاده از اصول و تکنیک های حسابداری در کوتاه ترین زمان امور مالی شرکت های خدماتی ، بازرگانی و تولیدی ثبت شده در کشور اسپانیا را انجام خواهند داد.

با دریافت خدمات حسابداری از مجموعه مونوپولیس ، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که شرکت شما به خوبی از قوانین و مقررات مربوطه پیروی می‌کند ، مشمول جریمه‌ها یا دچار مشکلات احتمالی نمی‌شوید و سرمایه شما به نحوی بهینه بودجه ‌بندی و صرف می‌گردد.

تمامی شرکت ها در اسپانیا موظف هستند گزارش مالیاتی خود را از روز تاسیس ارائه نمایند. ما می‌دانیم که قوانین برخی از کشورها از این حیث انعطاف‌پذیرتر یا ملایم‌تر هستند؛ بنابراین ، مایل هستیم اطمینان حاصل کنیم که مشتریان ما هنگام تأسیس یک شرکت در اسپانیا از همه وظایف قانونی خود آگاه هستند و می‌توانند با کمک مشاوران و کارشناسان مجموعه مونوپولیس شرکتی قانونمند را تأسیس و اداره نمایند.

پس از ثبت شرکت در اسپانیا ، مطمئنا به خدمات حسابداری نیاز پیدا خواهید کرد. شما به عنوان مدیر عامل شرکت مسئول ارائه گزارشات ماهانه ، فصلی و سالانه به اداراه ثبت اسپانیا ، اداره مالیات اسپانیا و سازمان تامین اجتماعی اسپانیا و سازمان آمار و ارقام اسپانیا و دیگر ارگان ها خواهید بود. همچنین انجام منظم و بدون اشتباه گزارشات مالی شرکت و پرداخت های به موقع مالیات های شرکت از نیاز های ابتدایی شما برای تمدید اقامت اسپانیا خواهد بود.

هر سه ماه یک بار می‌بایست از طریق اظهارنامه مربوط به ارزش افزوده و سایر انواع مالیات ها ، اعلامات مربوط به مالیات‌ها انجام گیرد. حدود ۳۰ درصد از درآمد ناخالص هر یک از کارکنانی که به استخدام شرکت در‌آمده‌اند ، بابت هزینه تامین اجتماعی پرداخته می‌شود.

برای هر شخص یعنی هر سهامدار ، می‌بایست کد اتباع خارجی اسپانیا به طور جداگانه اخذ شود. خدمات مربوط به مالیات‌ها ، نیروی کار ، حسابداری و غیره که می‌بایستی همان طور که در مورد یک گفته شد به صورت فصلی یعنی هر سه ماه یک بار حل و فصل و تنظیم شود ، توسط لافرم مربوطه به طور جداگانه و به صورت فصلی یعنی هر سه ماه یک بار قابل انجام و ارائه است که این خدمات می‌بایستی در طی جریان فعالیت های یک شرکت انجام گیرد.
نرخ خدمات حسابداری در اسپانیا به نوع و حجم فعالیت‌های تجاری شرکت شما بستگی دارد و این مجموعه با دارا بودن کادر مجرب قادر است پاسخگوی خدمات حسابداری مختلف به شرکت های کوچک تا بزرگ باشد. خدمات حسابداری مجموعه مونوپولیس در بسته های مختلف برای شرکت ها با اندازه های مختلف در نظر گرفته شده است. ما تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا راهکارهایی مقرون به صرفه را به مشتریان خود ارائه دهیم.

تمامی خدمات مجموعه مونوپولیس بر اساس نیازهای شرکت ‌های کوچک و متوسط تحت مالکیت اتباع خارجی متمرکز می باشد. این تخصص به همراه حیطه ‌های مربوطه فعالیت مجموعه مونوپولیس ( مانند برنامه‌ریزی برای کسب و کار ، تأسیس شرکت ، اجازه اقامت و حق کار ) دنیایی از دانش و تجربه را برای همکاران ما در مونوپولیس به همراه داشته است.

مجموعه مونوپولیس پاسگخوی کلیه نیازهای حسابداری شرکت شما در اسپانیا خواهد بود و همچنین شریک قابل اعتماد شما بوده و مشاوره و پشتیبانی حرفه‌ای در مسائل مالی ، مالیاتی و مدیریت حسابداری ارائه می‌نماید. جهت آشنایی بیشتر با قوانین حسابداری در اسپانیا و یا ثبت سفارش می توانید از از طریق ایمیل یا تلفن با ما تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های لازم انجام گرفته و مقدمات کار فراهم گردد.

احتیاج به مشاوره دارید؟

می توانید همین حالا با کارشناسان مونوپولیس در تماس باشید.

به بالای صفحه بردن