ثبت شرکت در لهستان

مجموعه مهاجرتی مونوپولیس

سرمایه ‌گذاری و انجام فعالیت های تجاری و اقتصادی در لهستان به گونه‌های زیادی منطبق بر روش های حقوقی‌ متعددی امکان پذیر می باشد. اگر شما یک سرمایه گذار خارجی هستید و مایل به ثبت شرکت در لهستان می باشید ، طیف وسیعی از گزینه ها را برای انتخاب خواهید داشت. برای آغاز فعالیت اقتصادی و یا گرفتن اقامت در لهستان و اتحادیه اروپا ، ثبت شرکت اولین قدم مطمئن در این راه خواهد بود.

قوانین ثبت شرکت در لهستان و ثبت شرکت در اروپا کاملا روشن و شفاف هستند و همکاران ما در مونوپولیس سعی نموده اند قوانین مورد نیاز را به صورت خیلی ساده ارائه نمایند. در لهستان انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از شرکت با مسئولیت محدود Sp. Z.O.O. ، شرکت سهامی S.A. ، شرکت مشارکت مدنی Sp.J. و Sp.K. ، شعبه شرکت خارجی در لهستان و شرکت تابعه لهستان که هرکدام از انواع فوق مربوط به نیاز‌های خاص و دارای شرایط خاصی می باشد.
لهستان کشوری است که برای سرمایه گذاران خارجی جایگاه خاصی قائل شده است و از این روند استقبال کرده به نحوی که در قانون این کشور به نشان سرمایه گذار ملی یاد کرده است. سرمایه گذاران در لهستان می توانند با ثبت شرکت های مختلف فعالیت های خود را آغاز نمایند.
 

شرکت با مسئولیت محدود Sp. Z.O.O

این نوع شرکت از رایج ترین انواع شرکت های تجاری در لهستان است. در خصوص این نوع شرکت ها می توان به حداقل میزان سرمایه ۵۰۰۰ زلوتی معادل ۱۲۰۰ یورو ارزش سهام شرکت برای احداث شرکت و دارای حداقل یک یا چند سهامدار اشاره نمود. در این نوع شرک ارزش هر سهم ۵۰ زلوتی می باشد. اولین گام برای تاسیس یک شرکت با مسئولیت محدود در لهستان تهیه اساسنامه و ثبت در دفتر اسناد رسمی خواهد بود. در اساسنامه باید اطلاعات کلی در مورد شرکت مانند نام شرکت ، اهداف شرکت ، مقدار حاوی سرمایه و ارزش اسمی سهام مشخص شود و اطلاعات در مورد سهام داران و هئیت مدیره و نیز اسناد اختلاط شرکت باید به ثبت رسیده باشد.

شرکت های سهامی S.A

اغلب برای کسب و کار های بزرگ در لهستان و توسط یک یا چند نهاد حقیقی و یا حقوقی تاسیس می شود. حداقل سرمایه برای این نوع از شرکت ها ۱۰۰۰۰۰ زلوتی معادل ۲۴۰۰۰ یورو می باشد و این نوع شرکت متشکل از یک هیئت مدیره و یک هیئت نظارت اجرایی بر این هیئت مدیره است که بر مالیات بردرآمد و مالیات برارزش افزوده شرکت نیز نظارت می کنند. این نوع شرکت باید در دادگاه ملی لهستان به ثبت رسیده باشد. افرادی که در اتحادیه اروپا حضور دارند و همچنین خارجی هایی که خارج از اتحادیه اروپا هستند می توانند با شرایط خاصی این نوع شرکت ها را در لهستان به ثبت برسانند و اقامت لهستان را بدست بیاورند.

شرکت های مشارکت مدنی Sp.J. و Sp.K

این نوع شرکت برای کسب و کار های کوچک در لهستان طراحی شده است که توسط دو نهاد حقیقی و یا حقوقی می تواند تشکیل شود. شرکا می بایست شراکت نامه ی خود را در دادگاه ملی لهستان به ثبت برسانند و دارایی های منقول و غیر منقول آنها مشخص شود و همچنین مالیات ها نیز پرداخت گردد.

شعبه در لهستان ( شعبه مستقل ، شعبه وابسته و دفتر نمایندگی ) ، شرکت های خارجی می توانند در لهستان شعبه خود را دایر نمایند. در این صورت می بایست وسیله نقلیه و یا دفتری که کسب و کار در آن راه اندازی شود مشخص شود و شرکت مادر در کشور مبدا خواهد بود.

 شرکت های تابعه لهستان ، هنگامی که یک سرمایه گذار خارجی را برای تاسیس یک شرکت در لهستان انتخاب می نمایید ، می بایست به انتخاب بین شاخه اصلی و فرعی آن نیز توجه داشته باشد. قانون لهستان این اجازه را داده است که سرمایه گذاران خارجی برای باز کردن شرکت در داخل لهستان با شریکی در لهستان این کار را انجام دهند.

البته این نوع شرکت ثبت شده در لهستان به شرکت مادر خود خارج از لهستان وابسته و متکی خواهد بود. این شرکت در واقع یک شرکت با مسئولیت محدود لهستانی است که باید تمامی قوانین و مقررات مبنی بر مالیات و حسابداری در لهستان را رعایت کند.

در صورتی که شما یک شرکت خارجی فعال در لهستان را انتخاب نمایید ،‌ این نوع از شرکت شاخه ی فرعی در لهستان و مستقل از شرکت مادر خواهد بود. این شرکت که در لهستان ثبت می گردد تمام مسئولیت هارا پذیرفته است و خود این شرکت پاسخ گو خواهد بود و شرکت مادر که خارج از لهستان به ثبت رسیده هیچ گونه مسعولیتی در قبال تعهدات این نوع شرکت نخواهد داشت.

همانطور که اشاره کردیم شرکت تابعه از نوع مسئولیت محدود است و از قوانین و شرایط شرکت با مسئولیت محدود تبعیت می نماید و تابعه قوانین داخلی لهستان چه از لحاظ میزان مالیات و پاسخ گویی به سهامداران است و اهداف این شرکت ها باید با اقتصاد لهستان هم سوئ باشد و آدرس و تلفن این شرکت ها به ثبت رسیده باشد و حساب هاب بانکی شفاف برای آنها بازگشایی گردد.

سهامداران و مدیران شرکت لهستانی می توانند شخصیت حقیقی یا حقوقی از هر ملیتی باشند. سهامدار و مدیر عامل شرکت می تواند یک نفر باشد و الزاما نیازی به سفر شخص متقاضی به لهستان نمی باشد و فرایند ثبت شرکت در لهستان تنها با ارائه وکالتنامه معتبر به وکلای مجموعه مونوپولیس امکان پذیر می باشد. برای انتفال شرکت تمامی اسناد و نام و سمت شرکا باید به ثبت رسیده باشد و هیئت مدیره جدید معرفی گردد و حساب های بانکی آنها با نام این افراد تعریف شود تا بتوانند فعالیت اقتصادی خود را آغاز نمایند.

خدمات ثبت شرکت در لهستان شامل پرداخت هزینه های دولتی و مالیات های ثبت شرکت ، دفتر اسناد رسمی ، ارائه آدرس قانونی دائمی محل شرکت شما در لهستان توسط ما به نهادهای دولتی ، چاپ مهر دولتی شرکت شما ، هزینه وکیل معتبر ، افتتاح حساب بانکی به نام شرکت شما در نزد بانکهای لهستان ، واریز و برداشت مبلغ ارزش سهام شرکت و افتتاح پرونده های مالیاتی و خدمات اجتماعی و هزینه های پستی ارسال مدارک به کشور شما می باشد.

چرا ثبت شرکت با مونوپولیس؟

یکی از مزیت های مجموعه مونوپولیس ، این است که در صورت نیاز و بدون دریافت هر گونه هزینه اضافی ، می تواند سرمایه اولیه شرکت شما را تامین نموده و سپس برداشت نماید. مزیت دوم این است که تمامی مراحل ثبت شرکت در لهستان تنها با ارائه وکالتنامه معتبر به وکیل های این مجموعه صورت خواهد گرفت و بدون نیاز به سفر شخص متقاضی به لهستان ، شرکت دلخواه متقاضی ثبت و آماده خواهد شد.
شایان به ذکر است مشخصات ثبتی شرکت شما در وب سایت رسمی اداره ثبت شرکت ها در کشور لهستان درج خواهد شد و با مراجعه به وب سایت رسمی اداره ثبت شرکت ها می توانید شرکت ثبت شده خود را پیگیری نمایید.
مجموعه مونوپولیس قادر به ثبت شرکت های ذکر شده می باشد و همراه شما در تمامی مراحل ثبت شرکت در لهستان و یا تاسیس شعبه در لهستان خواهد بود.
جهت آشنایی بیشتر با هریک از قوانین ثبت شرکت در لهستان و کسب اطلاعات بیشتر و برخورداری از مشاوره وکلای با تجربه و مسلط به قوانین تجاری لهستان با ما از طریق ایمیل یا تلفن تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های لازم انجام گرفته و مقدمات کار فراهم گردد

احتیاج به مشاوره دارید؟

می توانید همین حالا با کارشناسان مونوپولیس در تماس باشید.

به بالای صفحه بردن