ثبت شرکت در اسلواکی

مجموعه مهاجرتی مونوپولیس

یکی از دلایل انتخاب اسلواکی توسط سرمایه گذاران خارجی واحد پول با ثبات این کشور یعنی یورو می باشد. از براتیسلاوا ، پایتخت اسلواکی با ماشین کمتر از یک ساعت از تا وین پایتخت اتریش ، نزدیک به دو ساعت تا بوداپست پایتخت مجارستان و کمتر از چهار ساعت تا پراگ پایتخت جمهوری چک فاصله خواهید داشت.

سرمایه ‌گذاری و انجام فعالیت های تجاری و اقتصادی در اسلواکی به گونه‌های زیادی منطبق بر روش های حقوقی‌ متعددی امکان پذیر می باشد. اگر شما یک سرمایه گذار خارجی هستید و مایل به ثبت شرکت در اسلواکی می باشید ، طیف وسیعی از گزینه ها را برای انتخاب خواهید داشت. برای آغاز فعالیت اقتصادی و یا گرفتن اقامت در اسلواکی و اتحادیه اروپا ، ثبت شرکت اولین قدم مطمئن در این راه خواهد بود.

قوانین ثبت شرکت در اسلواکی و ثبت شرکت در اروپا کاملا روشن و شفاف هستند و همکاران ما در مونوپولیس سعی نموده اند قوانین مورد نیاز را به صورت خیلی ساده ارائه نمایند. در اسلواکی انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از شرکت با مسئولیت محدود در اسلواکی S.R.O ، شرکت سهامی خاص در اسلواکی A.S ، خویش فرمایی یا همان شخص حقیقی مالیات پرداز ، شعبه شرکت خارجی در اسلواکی که هرکدام از انواع فوق مربوط به نیاز‌های خاص و دارای شرایط خاصی می باشد.

شرکت با مسئولیت محدود در اسلواکی

SPOLOČNOSŤ S RUČENÍM OBMEDZENÝM S.R.O.
اطلاعات تکمیلی

شرکت سهامی خاص در اسلواکی

AKCIOVÁ SPOLOČNOSŤ A.S.
اطلاعات تکمیلی

خویش فرمایی در اسلواکی

SOLE PROPRIETORSHIP ŽIVNOSTNÍK
اطلاعات تکمیلی

مشارکت محدود و یا مشارکت عمومی

KOMANDITNÁ SPOLOČNOSŤ OR VEREJNÁ OBCHODNÁ SPOLOČNOSŤ
اطلاعات تکمیلی

شرکت با مسئولیت محدود در اسلواکی / Limited Liability Company / spoločnosť s ručením obmedzeným S.R.O

این نوع شرکت از رایج ترین انواع شرکت های تجاری در اسلواکی است. در خصوص این نوع شرکت ها می توان به حداقل میزان سرمایه ۵۰۰۰ یورو ارزش سهام شرکت برای احداث شرکت و دارای حداقل یک یا چند سهامدار اشاره نمود.

برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود در اسلواکی در ابتدا به نام انتخابی شرکت نیاز خواهیم داشت. این نام نباید در گذشته انتخاب شده باشد و نباید دارای شباهت های گمراه کننده ایی با نام های شرکت های موجود ثبت شده باشد.

سهامدار یا سهامداران و مدیر عامل شرکت با مسئولیت محدود در اسلواکی می تواند از هر ملیتی باشد ، اما مدیر اجرایی این نوع شرکت می بایست شهروند دایم یا موقت اتحادیه اروپا باشد. همچنین مدیر اجرایی شرکت می بایست دارای گواهی عدم سوء هر گونه پیشینه کیفری یا جنایی از کشور خود و در اتحادیه اروپا باشد.

اولین گام برای تاسیس یک شرکت با مسئولیت محدود در اسلواکی تهیه اساسنامه و ثبت در دفتر اسناد رسمی خواهد بود. در اساسنامه باید اطلاعات کلی در مورد شرکت مانند نام شرکت ، اهداف شرکت ، مقدار حاوی سرمایه و ارزش اسمی سهام مشخص شود و اطلاعات در مورد سهام داران و هئیت مدیره شرکت باید به ثبت رسیده باشد.

شرکت سهامی خاص در اسلواکی / Joint Stock Company / akciová spoločnosť A.S.

حداقل ارزش سهام شرکت سهامی خاص در اسلواکی مبلغ ۲۵۰۰۰ یورو می باشد و احداث این نوع شرکت حداقل با یک سهامدار امکان پذیر می باشد. البته پس از ثبت شرکت سهامی خاص در اسلواکی ، شما به عنوان مدیر عامل شرکت می توانید ارزش سهام شرکت را از حساب شرکت برداشت نمایید.

این نوع شرکت اسلواک akciová spoločnosť A.S دارای ساختار پیچیده تر و طراحی شده برای کسب و کار های بزرگ در اسلواکی بوده و بهترین گزینه در بین انواع شرکت ها برای تجارت های بزرگ خارجی مناسب می باشد.

برای تاسیس شرکت سهامی خاص در اسلواکی در ابتدا به نام انتخابی شرکت نیاز خواهیم داشت. این نام نباید در گذشته انتخاب شده باشد و نباید دارای شباهت های گمراه کننده ایی با نام های شرکت های موجود ثبت شده باشد.

سهامدار یا سهامداران و مدیر عامل شرکت سهامی خاص در اسلواکی می تواند از هر ملیتی باشد ، اما مدیر اجرایی این نوع شرکت می بایست شهروند دایم یا موقت اتحادیه اروپا باشد. همچنین مدیر اجرایی شرکت می بایست دارای گواهی عدم سوء هر گونه پیشینه کیفری یا جنایی از کشور خود و در اتحادیه اروپا باشد.

مدت زمان ثبت شرکت سهامی خاص پس از دریافت مدارک شما ۱۰ تا ۱۵ روز کاری خواهد بود. این نوع از شرکت ها در اسلواکی قادر به انجام کلیه فعالیت های تجاری ، بازرگانی و اقتصادی که نیازی به اخذ مجوزهای جداگانه ندارند می باشند. ( نیازی به تامین این سرمایه توسط متقاضی نمی باشد و مجموعه مونوپولیس در طول فرایند ثبت شرکت ارزش سهام شرکت متقاضی را واریز و برداشت خواهد نمود )

خویش فرمایی یا همان شخص حقیقی مالیات پرداز / Sole Proprietorship / živnostník

این نوع شرکت برای کسب و کار های کوچک در اسلواکی طراحی شده است که می تواند توسط یک شخص حقیقی مالیات پرداز تشکیل شود. در این روش ( خویش فرمایی ) ابتدا مجموعه مونوپولیس ظرف مدت ۱ ماه ،‌ برای فرد متقاضی جواز فعالیت های تجاری به عنوان شخص حقیقی مالیات پرداز را درخواست و دریافت خواهد نمود.

این نوع از فرم های حقوقی تجاری در کشور اسلواکی دارای ارزش سهام نمی باشند و مدیر عامل این نوع از شرکت ها یا همان شخص حقیقی مالیات پرداز مسعول کلیه قراداد ها و ضرر و زیان های شرکت از اموال شخصی خود خواهد بود.
 
به دلیل مطلب فوق الذکر این نوع از شرکت ها به متقاضیانی که از دانش کافی در خصوص قوانین مالیاتی اروپا برخوردار نیستند و یا تجربه قبلی نسبت به کسب و کاری که قصد راه اندازی آن را دارند برخوردار نیستند توصیه نمی گردد
سهامداران و مدیران شرکت اسلواکی می توانند شخصیت حقیقی یا حقوقی از هر ملیتی باشند.  اما مدیر اجرایی این نوع شرکت می بایست شهروند دایم یا موقت اتحادیه اروپا باشد. همچنین مدیر اجرایی شرکت می بایست دارای گواهی عدم سوء هر گونه پیشینه کیفری یا جنایی از کشور خود و در اتحادیه اروپا باشد.

برای انتفال شرکت تمامی اسناد و نام و سمت شرکا باید به ثبت رسیده باشد و هیئت مدیره جدید معرفی گردد و حساب های بانکی آنها با نام این افراد تعریف شود تا بتوانند فعالیت اقتصادی خود را آغاز نمایند.

سهامدار و مدیر عامل شرکت می تواند یک نفر باشد و الزاما نیازی به سفر شخص متقاضی به اسلواکی نمی باشد و فرایند ثبت شرکت در اسلواکی تنها با ارائه وکالتنامه معتبر به وکلای مجموعه مونوپولیس امکان پذیر می باشد.

خدمات ثبت شرکت در اسلواکی شامل پرداخت هزینه های دولتی و مالیات های ثبت شرکت ، دفتر اسناد رسمی ، ارائه آدرس قانونی دائمی محل شرکت شما در اسلواکی توسط ما به نهادهای دولتی ، چاپ مهر دولتی شرکت شما ، هزینه وکیل معتبر ، افتتاح حساب بانکی به نام شرکت شما در نزد بانکهای اسلواکی ، واریز و برداشت مبلغ ارزش سهام شرکت و افتتاح پرونده های مالیاتی و خدمات اجتماعی و هزینه های پستی ارسال مدارک به کشور شما می باشد.

چرا ثبت شرکت در اسلواکی با مونوپولیس؟

یکی از مزیت های مجموعه مونوپولیس ، این است که در صورت نیاز و بدون دریافت هر گونه هزینه اضافی ، می تواند سرمایه اولیه شرکت شما را تامین نموده و سپس برداشت نماید. مزیت دوم این است که تمامی مراحل ثبت شرکت در اسلواکی تنها با ارائه وکالتنامه معتبر به وکیل های این مجموعه صورت خواهد گرفت و بدون نیاز به سفر شخص متقاضی به اسلواکی ، شرکت دلخواه متقاضی ثبت و آماده خواهد شد.
شایان به ذکر است مشخصات ثبتی شرکت شما در وب سایت رسمی اداره ثبت شرکت ها در کشور اسلواکی درج خواهد شد و با مراجعه به وب سایت رسمی اداره ثبت شرکت های اسلواکی www.orsr.sk می توانید شرکت ثبت شده خود را پیگیری نمایید. مجموعه مونوپولیس قادر به ثبت شرکت های ذکر شده می باشد و همراه شما در تمامی مراحل ثبت شرکت در اسلواکی و یا تاسیس شعبه در اسلواکی خواهد بود.

جهت آشنایی بیشتر با هریک از قوانین ثبت شرکت در اسلواکی و کسب اطلاعات بیشتر و برخورداری از مشاوره وکلای با تجربه و مسلط به قوانین تجاری اسلواکی با ما از طریق ایمیل یا تلفن تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های لازم انجام گرفته و مقدمات کار فراهم گردد.

احتیاج به مشاوره دارید؟

می توانید همین حالا با کارشناسان مونوپولیس در تماس باشید.

به بالای صفحه بردن