تمدید اقامت لتونی

مجموعه مهاجرتی مونوپولیس

طبق قوانین مهاجرتی کشور لتونی یا همان لاتویا در خصوص تمدید اقامت لتونی ، هر شخص خارجی دارای مجوز اقامت موقت در لتونی باید در زمان مقرر بسته به نوع کارت اقامت خود درخواست تمدید اقامت خود را تحویل اداره مهاجرت کشور لتونی نماید. همچنین هر شخص خارجی می‌تواند پس از گذراندن پنج سال اقامت موقت بدون وقفه و به صورت پیوسته و با رعایت مقررات اعلام شده از سوى اداره مهاجرت لتونی برای رسیدن به اقامت دایم ، مجوز اقامت دائم در لتونی را دریافت نماید.

پس از دریافت اقامت موقت کشور لتونی ، شما به عنوان مدیر عامل شرکت خود در لتونی مسئول ارائه گزارشات ماهانه ، فصلی و سالیانه به اداره ثبت و دارایی لتونی خواهید بود. همچنین با عنایت به موقعیت های متفاوت متقاضیان ، تمدید اقامت در کشور لتونی به شرایط وی بستگی خواهد داشت.
چنانچه بخواهید درخواست تمدید کارت اقامت لتونی شما مورد پذیرش قرار گیرد ، می بایست شرایط تمدید اقامت لتونی را رعایت کرده باشید. بنابراین توجه به چند نکته مهم راجع به تمدید موفقیت آمیز مجوز اقامت موقت لتونی حائز اهمیت می باشد.

یکی از موضوعات بسیار مهم این است که شما درخواست تمدید کارت اقامت لتونی خود را به موقع و قبل از انقضای مجوز فعلی در اداره مهاجرت کشور لتونی اعلام و ثبت نمایید. این مدت نباید زودتر از ۴ ماه و دیرتر از ۲ ماه از تاریخ انقضای کارت اقامت فعلی متقاضی باشد.

دومین نکته‌ای که اداره مهاجرت لتونی بررسی می‌نماید ‌،‌ مواردی همچون مالکیت ملک متقاضی و پرداخت مالیات ها و قبض های ملک خریداری شده ، استمرار سرمایه گذاری در بانک یا استمرار سرمایه گذاری در تجارت دایر در لتونی می باشد که از نیاز های ابتدایی شما برای تمدید اقامت لتونی خواهد بود.

از نگاه اداره مهاجرت لتونی مواردی همچون اظهارنامه ‌های مالی ، موافقت‌نامه‌ها و قراردادها بسیار با اهمیت بوده و وجود این موارد که بیانگر فعالیت های شرکت متقاضی و مربوط به موارد حقوقی شرکت و شخص درخواست کننده است ، از سوی اداره مهاجرت لتونی مورد توجه و بررسی قرار می‌گیرد.

توجه داشته باشید که یک تمدید اقامت موفق تنها بر اساس فعالیت های شخصی و شرکتی شما صورت خواهد گرفت و مبالغ رسمی درخواست بررسی تمدید اقامت و صدور کارت اقامت جدید مستقیما به حساب دولت لتونی پرداخت خواهد شد و نیازی به پرداخت هر گونه هزینه ایی به مجموعه های حقوقی نمی باشد. هر چند شرکت های ارایه کننده خدمات حقوقی برای کسب درآمد خدمات تمدید اقامت را ارایه و تبلیغ می نمایند.

اما اگر باور داشته باشید که تمدید اقامت مانند فشار یک دکمه نمی باشد و شرکت های حقوقی در بهترین شرایط تنها مدارک و مستندات شرکت شما را که می بایست در طول سال به صورت طبیعی و واقعی بر اساس فعالیت های شرکت ایجاد گردند را دسته بندی و به اداره مهاجرت ارایه خواهند نمود، خود شما شخصا پیگیر امور تمدید خواهید شد تا درخواست تمدید اقامت لتونی خود را در زمان مناسب و بدون هر گونه اشکال قانونی و به بهترین نحو ارائه نمایید.

البته در صورتی که فکر می کنید ندانستن زبان لتونیایی و یا انگلیسی خللی در روند تمدید اقامت شما ایجاد می کند، می توانید شخصی را به عنوان مترجم همراه خود داشته باشید. جهت برخورداری از خدمات مترجمین مجموعه منوپولیس در کشور لتونی با ما از طریق ایمیل یا تلفن تماس حاصل فرمایید تا هماهنگی هی لازم انجام گردد.

احتیاج به مشاوره دارید؟

می توانید همین حالا با کارشناسان مونوپولیس در تماس باشید.

به بالای صفحه بردن