تمدید اقامت اسلواکی

مجموعه مهاجرتی مونوپولیس

طبق قوانین مهاجرتی کشور اسلواکی در خصوص تمدید اقامت اسلواکی ، هر شخص خارجی دارای مجوز اقامت موقت در اسلواکی باید در زمان مقرر بسته به نوع کارت اقامت خود درخواست تمدید اقامت خود را تحویل اداره مهاجرت کشور اسلواکی نماید. همچنین هر شخص خارجی می‌تواند پس از گذراندن پنج سال اقامت موقت بدون وقفه و به صورت پیوسته و با رعایت مقررات اعلام شده از سوى اداره مهاجرت اسلواکی براى رسیدن به اقامت دائم ، مجوز اقامت دائم در اسلواکی را دریافت نماید.

پس از دریافت اقامت موقت کشور اسلواکی ، شما به عنوان مدیر عامل شرکت خود در اسلواکی مسئول ارائه گزارشات ماهانه ، فصلی و سالیانه به اداره ثبت و دارایی اسلواکی خواهید بود. همچنین با عنایت به موقعیت های متفاوت متقاضیان ، تمدید اقامت در کشور اسلواکی به شرایط وی بستگی خواهد داشت. برای تمدید اقامت اسلواکی ، شرکت ثبت شده شما در اسلواکی باید حداقل ۱۶٫۰۰۰ یورو در سال فعالیت نشان دهد که از این میزان باید حدود ۲۲ ٪ آن یا به عبارتی ۳٫۵۰۰ یورو به عنوان مالیات پرداخت شده باشد . مالیت بر درآمد در اسلواکی ۲۲ ٪ است .

مهاجرت به اسلواکی مانند سایر روشهای مهاجرت به اروپا در ۵ سال اول اقامت موقت و پس از آن امکان اخذ به صورت اقامت دائم وجود دارد .چنانچه بخواهید درخواست تمدید کارت اقامت اسلواکی شما مورد پذیرش قرار گیرد ، می بایست شرایط تمدید اقامت اسلواکی را رعایت کرده باشید. بنابراین توجه به چند نکته مهم راجع به تمدید موفقیت آمیز مجوز اقامت موقت اسلواکی حائز اهمیت می باشد.

همانطور که میدانید گرفتن اقامت یک مقوله ای است و تمدید آن مقوله ای بمراتب بزرگتر و مهمتر. از آنجایی که اخذ اقامت دائم در اتحادیه اروپا از ابتدا به ساکن وجود ندارد ، بنابراین هر نوع اقامتی بعد از ۵ سال تمدید تبدیل به اقامت دائم می شود که چون نوع این اقامت تجاری است، شرکت شما بایستی درآمدی معدل حداقل ۱۶۰۰۰ یورو درسال داشته باشد و مالیات بر در آمد آنرا نیز پرداخت نمایید تا تمدید اقامت صورت پذیرد.

لذا اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که نمی توانید یا نمی خواهید فعالیت واقعی با شرکت خود در اروپا انجام دهید ، آن را به مجموعه مونوپولیس بسپارید تا اقامت موقت خود را تا ۵ سال و تبدیل به اقامت دائم و حتی شهروندی اروپا را دریافت نمایید و با خاطری آسوده ، خود و خانواده تان از مزایای اقامت اروپا لذت ببرید.

کی از موضوعات بسیار مهم این است که شما درخواست تمدید کارت اقامت اسلواکی خود را به موقع و قبل از انقضای مجوز فعلی در اداره مهاجرت کشور اسلواکی اعلام و ثبت نمایید.

این مدت نباید زودتر از ۴ ماه و دیرتر از ۲ ماه از تاریخ انقضای کارت اقامت فعلی متقاضی باشد و در زمان ثبت درخواست حضور متقاضی الزامی می باشد.

دومین نکته‌ای که اداره مهاجرت اسلواکی بررسی می‌نماید این است که آیا مالیات‌های شرکت و یا شعبه و یا هزینه های تامین اجتماعی و مالیات‌های کارمندی منظم و به صورت مداوم پرداخت شده‌ است یا خیر. 

انجام منظم و بدون اشتباه گزارشات مالی شرکت و پرداخت های به موقع مالیات های شرکت از نیاز های ابتدایی شما برای تمدید اقامت اسلواکی خواهد بود.

از نگاه اداره مهاجرت اسلواکی مواردی همچون اظهارنامه ‌های مالی ، موافقت‌نامه‌ها و قراردادها بسیار با اهمیت بوده و وجود این موارد که بیانگر فعالیت های شرکت متقاضی و مربوط به موارد حقوقی شرکت و شخص درخواست کننده است ، از سوی اداره مهاجرت اسلواکی مورد توجه و بررسی قرار می‌گیرد. گاها حضور و یا عدم حضور متقاضی در اسلواکی و محل زندگی ثبت شده متقاضی مورد بررسی قرار می گیرد.

به علاوه طبق قوانین مهاجرتی کشور اسلواکی موارد حقوقی زیادی وجود دارد که حتما باید رعایت فرمایید. چنانچه شما هر یک از مورد ها را به درستی ارائه ندهید ، اقامت اسلواکی را از دست خواهید داد و مجبور به ترک این کشور (همچنین منطقه شنگن) خواهید شد.

توجه داشته باشید که یک تمدید اقامت موفق تنها بر اساس فعالیت های شخصی و شرکتی شما صورت خواهد گرفت و مبالغ رسمی درخواست بررسی تمدید اقامت و صدور کارت اقامت جدید مستقیما به حساب دولت اسلواکی پرداخت خواهد شد و نیازی به پرداخت هر گونه هزینه ایی به مجموعه های حقوقی نمی باشد. هر چند شرکت های ارایه کننده خدمات حقوقی برای کسب درآمد خدمات تمدید اقامت را ارایه و تبلیغ می نمایند.

اما اگر باور داشته باشید که تمدید اقامت مانند فشار یک دکمه نمی باشد و شرکت های حقوقی در بهترین شرایط تنها مدارک و مستندات شرکت شما را که می بایست در طول سال به صورت طبیعی و واقعی بر اساس فعالیت های شرکت ایجاد گردند را دسته بندی و به اداره مهاجرت ارایه خواهند نمود، خود شما شخصا پیگیر امور تمدید خواهید شد تا درخواست تمدید اقامت اسلواکی خود را در زمان مناسب و بدون هر گونه اشکال قانونی و به بهترین نحو ارائه نمایید.

البته در صورتی که فکر می کنید ندانستن زبان اسلواک و یا انگلیسی خللی در روند تمدید اقامت شما ایجاد می کند، می توانید شخصی را به عنوان مترجم همراه خود داشته باشید. جهت برخورداری از خدمات آماده سازی مدارک تمدید اقامت و یا خدمات مترجمین مجموعه منوپولیس در کشور اسلواکی با ما از طریق ایمیل یا تلفن تماس حاصل فرمایید تا هماهنگی هی لازم انجام گردد.

احتیاج به مشاوره دارید؟

می توانید همین حالا با کارشناسان مونوپولیس در تماس باشید.

به بالای صفحه بردن