تحصیل در لیتوانی

مجموعه مهاجرتی مونوپولیس

اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور با هزینه های پایین را دارید ، این صفحه را مطالعه نمایید. ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی مدارس ، کالج ، لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه های لیتوانی امکان پذیر است. دانشگاه های لیتوانی از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار بوده و متخصصان مطرحی در رشته های مختلف از دانشگاه های لیتوانی فارغ التحصیل شده اند.

گسترش آموزشی در کشور لیتوانی ، برای بقا در جهان مدرن امروزی ، از لحاظ كمی و كیفی مهم ترین و ابتدایی ترین هدف این کشور می باشد كه طرح ها و برنامه های اجرا شده همگی گویای این امر است. از زمان تاسیس دولت لیتوانی تاكنون پیشرفت های مهمی از هر لحاظ در حوزه آموزشی بدست آورده است. در نهایت سیستم آموزش و پرورش کشور لیتوانی قبل از ورود به آموزش عالی به ۵ دوره تقسیم می‌شود که عبارتند از : ۱ – کودکستان : مدت این آموزش یک سال است و برای کودکان ۶ سال این دوران آموزشی رایگان می باشد، ۲ – آموزش پیش دبستانی، ۳ – آموزش در دوران دبستان، ۴ – آموزش متوسط اول، ۵ – آموزش متوسط دوم.
دانش آموزانی که بخشی از برنامه آموزش و پرورش دبستان ، ابتدایی و متوسطه خود یا تمام آن را در یک کشور خارجی یا یک موسسه بین المللی در خارج از کشور یا در لیتوانی تکمیل کرده اند ، حق انتخاب یک مدرسه دولتی یا خصوصی را خواهند داشت. همچنین اگر دانش آموزی قادر به دستیابی به یک سطح رضایت بخش از دانش و مهارت در طول دوره باشد ، مدرسه برنامه آموزشی او را مهیا و کمک‌های آموزشی را فراهم می کند.

در کشور لیتوانی به دانش آموزان منتخب و برگزیده کمک های مالی زیادی می شود و می توانند از وام های بدون بهره استفاده نمایند. مدارس لیتوانی برای دانش آموزان غیر لیتوانیایی ارزیابی لازم برای آموزش زبان لیتوانیایی را انجام می‌دهد و این آموزش را در یک دوره پیوسته یا گروهی ( برای یک سال تحصیلی یا یک دوره کوتاه مدت ) برای دانش آموزانی که زبان لیتوانی را نمی‌دانند و یا تنها از دانش مقدماتی در خصوص آن برخوردارند سازماندهی می نماید.
 

در لیتوانی ، آموزش عالی شامل تمام مؤسسات آموزشی بعد از دوره ی دبیرستان می باشد ، مؤسسات آموزش عالی شامل دانشگاه ها ، دانشكده ها ، مدارس آموزش عالی ، هنركده ها ، مدارس حرفه ای آموزش عالی و مراكز كاربردی و تحقیقاتی می باشد.

تحصیلات عالی در این کشور هر ۴ سال یکبار مورد تجدید نظر قرار می‌گیرد و سیستم آموزشی بر اساس سیستم دانشجو محور طرح ریزی شده است. رقابت برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های كشور لیتوانی در اروپا شدید است و درصد بالایی از دانشجویان مقطع دکترا را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند.

سیستم آموزشی لیتوانی ترمیك و زبان آموزشی در مقطع لیسانس برای اكثر رشته‌ها انگلیسی می باشد ، و تقریبا كل رشته‌ها در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی می‌باشد.

سیستم آموزشی دانشگاه های لیتوانی کاملاً مطابق با استانداردهای سیستم آموزشی آمریکا بوده و ورود به دانشگاه های لیتوانی پس از اتمام دبیرستان همانند ایران منوط به شرکت و قبولی در کنکور سراسری کشور لیتوانی می باشد و در مقاطع بالاتر بستگی به ضوابط و قوانین هر دانشگاه دارد. در کشور لیتوانی كلیه دانشگاه ها و کالج ها و مدارس آموزش عالی وابسته به شورای آموزش عالی هستند.

تحصیل در دانشگاه های لیتوانی برای دانشجویان خارجی در اکثر رشته ها به زبان انگلیسی امکان پذیر است. اغلب دانشگاه های لیتوانی در شهر ویلنیوس پایتخت لیتوانی قرار دارند ، اما برخی از رشته های دانشگاهی هم در شعب دانشگاه های شهرهای کاوناس ، شعله ، کلایپیدا و پانیوژیس تدریس می شوند. از میان رشته های مختلف ، رشته های پزشکی ، کامپیوتر ، لیزر ، هنر ، مهندسی ، معماری و بازرگانی بیشترین دانشجویان خارجی را دارند. دانشگاه های لیتوانی از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار بوده و سیستم آموزش ملی در لیتوانی شامل موسسات آموزشی دولتی و خصوصی می شود.

در لیتوانی ۱۴ دانشگاه دولتی ، ۹ دانشگاه غیر دولتی ، ۱۳ کالج دولتی و ۱۱ کالج غیر دولتی و دانشکده های فنی و حرفه ای وجود دارد که مدارک معتبر اعطا می نمایند. جمهوری لیتوانی کشوری ایده آل برای ادامه تحصیل در اروپا بوده و ۱۰ دلیل عمده برای انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل در زیر آمده است.
 

استانداردهای بالا و کیفیت آموزش در لیتوانی

رشته های تحصیلی متنوع

شهریه و هزینه های زندگی معقول در لیتوانی

دسترسی به اسکان و خوابگاه

فعالیت های بین المللی

فرهنگ غنی کشور لیتوانی

مردم کشور لیتوانی

اینترنت پرسرعت

دلایل متعدد از جمله دلایل ذکر شده در بالا ، دانشگاه های لیتوانی را در زمره دانشگاه های برتر اتحادیه اروپا قرار می دهد. همچنین مدارک صادره از دانشگاه های لیتوانی در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا معتبر است و مجددا ارزیابی نمی شوند. سیستم آموزشی دانشگاه ها به صورت ترمی است و دانشجویان باید امتیاز لازم برای گذارندن دروس را به دست آورند.

تمامی دانشجویان خارجی از سوی اداره مهاجرت لیتوانی هر ساله کارت اقامتی با امکان رفت و آمد در تمامی ۲۸ کشور اتحادیه اروپا دریافت می کنند. تحصیل در دانشگاهای لیتوانی دلیلی برای اخذ کارت اقامت دائم لیتوانی نخواهد بود و شما تنها در طول مدت تحصیل در این کشور ، اجازه اقامت قانونی در لیتوانی و ۲۸ کشور دیگر اتحادیه اروپا را خواهید داشت و با اتمام دوره تحصیلی ( اتمام ویزای تحصیلی ) قانونا حق ماندن در لیتوانی و اتحادیه اروپا را نخواهید داشت.

هدف مونوپولیس ارائه خدمات تحصیلی برای متقاضیان تحصیل در لیتوانی می باشد و تاکنون مجموعه ما متقاضیان گرامی را یاری نموده تا کشور لیتوانی را خانه جدید خود احساس نمایند. مشاورین ما با توجه به رشته تحصیلی شما اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد تا مناسب ترین دانشگاه را با توجه به انتخاب های گوناگونی که خواهید داشت انتخاب نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در لیتوانی از طریق ایمیل یا تلفن با ما تماس بگیرید.
 

احتیاج به مشاوره دارید؟

می توانید همین حالا با کارشناسان مونوپولیس در تماس باشید.

به بالای صفحه بردن