تحصیل در لهستان

مجموعه مهاجرتی مونوپولیس

نظام آموزشی لهستان با کیفیت بالا و خدمات عالی یکی از معدود کشورهای اروپایی است که هر ساله تعداد قابل توجهی از متقاضیان به تحصیل را از سرتا سر جهان جذب می کند. یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود متقاضیان ، لهستان را برای تحصیل انتخاب نمایند ، هزینه های تحصیلی و زندگی که به مراتب بسیار کمتر از دیگر کشورهای اروپایی می باشد است.

تحصیل در کشور لهستان برای افرادی قابل توجه می باشد که توانایی پرداخت هزینه های تحصیل در کشور های آمریکا ، استرالیا ، کانادا و انگلستان را دارا نمی باشند به همین علت کشور لهستان را هدفی مناسب برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند.

امروزه تحصیل در لهستان دانشجویان زیادی را جذب این کشور اروپایی می نماید. بیش از ۴۰۰ دوره در این کشور به زبان انگلیسی تدریس می‌شود که موقعیت خوبی برای تحصیل به زبان انگلیسی در لهستان را برای متقاضیان خارجی فراهم نموده. هم اکنون بیش از ۴۶۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی در این کشور حضور دارند که این دانشجویان از ۱۵۸ کشور جهت تحصیل راهی این کشور شده اند. در حال حاضر بیشترین دانشجویان خارجی این کشور به ترتیب از اکراین و بلاروس و نروژ و سوئد بوده و به تازگی دانشجویان آسیایی هم برای تحصیل راهی این کشور شده اند.
دولت کشور لهستان همواره سعی در این دارد که با پیشرفت روز افزون کشورش بستر مناسبی را برای مهاجرین فراهم کند. یکی از این اقدامات بحث تحصیلی است. نظام آموزشی کشور لهستان با کیفیت بالا و خدمات عالی یکی از معدود کشورهای اروپایی است که هر ساله تعداد قابل توجهی از متقاضیان به تحصیل را از سراسر جهان به خود جذب می کند.

یکی از علت های این تعداد متقاضیان هزینه ی مناسب تحصیل در کشور لهستان می باشد. همچنین اکثر دانشگاه‌های معتبر لهستان به انگلیسی تدریس دارند و برای ورود داشتن مدرک معتبر بین‌المللی زبان در بیشتر موارد الزامی است.

تحصیلات دانشگاهی در کشور لهستان سابقه ای حدود ۶۵۰ سال با خود به همراه دارد ، که از منفعت های آن نه تنها کشور لهستان بلکه تمامی دنیا بهره مند شده اند.

برای تحصیل در لهستان ، باید تحصیلات دوره متوسطه را به اتمام رسانده باشید و گواهی مبنی بر اینکه شما واجد شرایط لازم برای ورود به دانشگاه هستید ، ارائه دهید. اگر امتحانات دیپلم بین المللی و یا دیپلم اروپا را با موفقیت پشت سر گذاشته اید ، به راحتی می توانید برای مطالعات کارشناسی در یک دانشگاه لهستانی ثبت نام کنید.
با این حال ، در صورتی که فقط مدرک معادل از کشور خود را داشته باشید ، باید به لحاظ قانونی در یکی از پایگاه های دیپلماتیک لهستانی و یا یکی دیگر از نهادهای مناسب مورد تأیید قرار گیرد. قانونی به معنی تأیید انطباق دیپلم شما با قانون کشوری است که در آنجا صادر شده است. این فرایند اعطای اعتبار به مدرک از طرف یک دانشگاه خارجی را فرآیند تأیید مدرک نام نهاده اند.

به همین ترتیب ، برای پذیرش در مقطع تحصیلات تکمیلی ، باید مدرک کارشناسی از یک موسسه لهستانی یا معادل آن از خارج از کشور ارائه دهید که در لهستان شناخته شده باشد. شما موظف هستید که تاییدیه مدرک دیپلم خارجی خود را به یک دانشگاه لهستانی در پایان نیمسال اول ارائه دهید. اگر از نحوۀ انجام این کار مطمئن نیستید ، لطفا برای کسب اطلاعات لازم با مجموعه مونوپولیس در تماس باشید.

تحصیل در مقطع لیسانس کشور لهستان

معمولا طول کورس تحصیلی لیسانس در لهستان بین ۳ تا ۴ سال است و در این مقطع برای ورود شرط معدل وجود ندارد و متقاضیانی که در بدو ورود می خواهند به زبان انگلیسی درس بخوانند اما مدرک آیلتس ندارند میتوانند در کالج های زبان انگلیسی شرکت کنند و در صورت آمادگی و کسب آیلتس ۶ وارد مقطع تحصیلی لیسانس شوند. معمولا هزینه دوره زبان ترمی ۵۰۰ الی ۸۰۰ یورو می باشد. ضمن اینکه در این مقطع در هفته ۱۰ ساعت حق کار قانونی دانشجویی وجود دارد .

 

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در لهستان

طول این دوره ۲ سال است و در این دوره همانند لیسانس تحصیل به زبان انگلیسی و لهستانی وجود دارد و متقاضی خود کورس زبان تحصیل را انتخاب می کند. همچنین در این مقطع شرط معدل وجود ندارد و هزینه ثبت نام اولیه در این مقطع حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ یورو است که غیر قابل بازگشت می باشد .همچنین متقاضیان تحصیل در مقطع فوق لیسانس در لهستان که مدرک زبان ندارند می توانند پس از گذراندن کورس زبان انگلیسی و کسب نمره آیلتس ۶٫۵ وارد مقطع تحصیلی مورد نظر شوند در این مقطع هفته ای ۲۰ ساعت کار قانونی دانشجویی پاره وقت وجود دارد .

 

تحصیل در مقطع دکترا در لهستان

معمولا طول کورس تحصیلی دکترا در لهستان بین ۳ تا ۵ سال است و در این مقطع برای ورود شرط معدل وجود ندارد . و متقاضیانی که در بدو ورود میخواهند به زبان انگلیسی درس بخوانند اما مدرک آیلتس ندارند می توانند در کالج های زبان انگلیسی لهستان شرکت کنند و در صورت آمادگی و کسب آیلتس ۶٫۵ به بالا وارد مقطع تحصیلی دکترا در لهستان شوند. معمولا هزینه دوره زبان ترمی ۵۰۰ الی ۸۰۰ یورو می باشد. ضمن اینکه در این مقطع در هفته ۳۰ ساعت حق کار قانونی دانشجویی وجود دارد. کشور لهستان همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل ، به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکترا ، توجه ویژه ای دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل ایشان ، شرایط ویژه ای را جهت تسهیل طول دوره ی دکترا در این کشور در این کشور فراهم آورده است.

شروع تحصیل برای مقاطع لیسانس ،‌ فوق لیسانس و دکترا از اول اکتبر هر سال آغاز می گردد و هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی ارزانتر از دانشگاه های دولتی می باشد. همچنین هزینه های دیگری همچون بیمه دانشجویی و هزینه های زندگی بین ۶۰۰ الی ۷۰۰ یورو در ماه می باشد که این مبلغ در پایتخت یعنی ورشو حدود ۱۰۰ یورو بیشتر است.
میانگین حقوق در کشور لهستان حدودا بین ۳ تا ۷ یورو به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد. معمولا در مقاطع لیسانس ،‌ فوق لیسانس و دکترا امکان گرفتن بورسیه تحصیلی وجود ندارد و اگر دانشجوی متقاضی در ایران تعدادی واحد گذرانده باشد درآنجا تطبیق واحد داده می شود و براساس واحدهای گذرانده وارد سال تحصیلی خواهد شد.
 

امنیت در لهستان

تحصیل به زبان های مختلف در کشور لهستان

سیستم آموزش دانشگاهی در لهستان

سال تحصیلی دانشگاهی در لهستان

در حال حاضر به علت روابط خوب دو کشور ایران و لهستان ویزای تحصیلی لهستان سریع تر و راحت تر صادر می شود. متقاضی می بایست سفارت لهستان مدرکی مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن حداقل برابر با هزینه های یک سال زندگی در لهستان باشد.

بسیاری از رشته های تحصیلی در کشور لهستان به زبان انگلیسی ارائه می شود و لهستان یکی از معدود کشورهای غیر انگلیسی زبان است که در مقطع لیسانس کورس های بسیار زیادی را به زبان انگلیسی ارائه می نماید. ذکر مطلب ذیل می تواند پارامتر تاثیر گذاری برای متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های کشور لهستان قلمداد شود و این نکته چنین است که کشور لهستان شرایط بسیار مناسبی برای افرادی که در این کشور فارغ التحصیل می شوند محیا می سازد و ایشان را قادر می سازد که بلافاصله پس از اتمام تحصیل در مقاطع تحصیلی شانس بالایی در راستای یافتن شغلی بسیار مناسب را احراز کند. کشور لهستان بخاطر پائین بودن میزان هزینه های تحصیلی مقصد مناسبی برای علاقه مندان می باشد.

کسانی که قصد دارند بعد از پایان تحصیل خود در کشور لهستان مشغول به کار تمام وقت شوند می بایستی به زبان لهستانی مسلط بوده و دوره ی تحصیلی خود را به خوبی گذرانده باشند تا بتوانند شغل مناسبی را پیدا کنند و در نتیجه بعد از کسب شغل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

هدف مونوپولیس ارائه خدمات تحصیلی برای متقاضیان تحصیل در لهستان می باشد و تاکنون مجموعه ما متقاضیان گرامی را یاری نموده تا کشور لهستان را خانه جدید خود احساس نمایند. مشاورین ما با توجه به رشته تحصیلی شما اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد تا مناسب ترین دانشگاه را با توجه به انتخاب های گوناگونی که خواهید داشت انتخاب نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در لهستان از طریق ایمیل یا تلفن با ما تماس بگیرید.
 

احتیاج به مشاوره دارید؟

می توانید همین حالا با کارشناسان مونوپولیس در تماس باشید.

به بالای صفحه بردن