تحصیل در استونی

مجموعه مهاجرتی مونوپولیس

امروزه کشور استونی با پیشرفت های سریعی که در عرصه های علمی و تحقیقاتی داشته ، بستر مناسبی را برای دانشجویان و دانش پژوهان کشورهای در حال توصعه فراهم آورده است. کیفیت و امکانات روز دنیا به همراه شرایط ارزان زندگی در استونی این کشور را به عنوان یک کشور ایده آل برای ادامه تحصیل و یافتن فرصت های شغلی مورد نظر تبدیل نموده است.

در یک دهه اخیر ، شمار دانشجویان ایرانی علاقمند به تحصیل در این کشور زیبا و آرام شرق اروپا ، افزایش یافته است. نزدیکی این کشور به سوئد و فنلاند از طریق دریایی ، یکی از قابلیت‌های خوب تحصیل و زندگی در این کشور نوظهور اروپا می ‌باشد. همین چند وقت پیش بود که خانم دکتر لیلی میلانی ، جایزه دانشمند جوان برتر کشور استونی را به خود اختصاص داد و مایه افتخار جامعه ایرانیان خارج از کشور ، به ویژه دانشجویان ایرانی این کشور شد. این موضوع بسیار روشن و قابل ملاحظه بیانگر موفقیت ایرانیان در جامعه علمی این کشور ، می‌باشد.
هزینه ی تحصیل بر اساس دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت می باشد. برای مثال هزینه تحصیل در رشته مدیریت تجارت بین الملل در مدرسه ی تجارت استونی بین ۳۰۰۰ تا ۴۵۰۰ یورو می باشد. متوسط هزینه زندگی در شهر تالین ماهانه ۳۵۰ الی ۴۵۰ یورو بسته به فرد و نوع زندگی او متغییر است.
سیستم آموزشی در استونی به بخشهایی تقسیم می شود که شامل آموزش ابتدایی ، آموزش متوسطه ، آموزش تکمیلی و آموزش عالی می باشد. دانش آموزان در استونی می بایست آموزش ابتدایی و متوسطه را که از سن ۵ سالگی شروع شده و در ۱۶ سالگی به پایان می رسد را طی نمایند.

تحصیلات دانشگاهی در استونی از اعتبار بالایی در جهان برخوردار است . در حال حاضر ۱۵ دانشگاه دولتی و ۹ دانشگاه خصوصی در استونی وجود دارد . زبان تحصیل در استونی در بسیاری از رشته های مقاطع کارشناسی ، ارشد و دکتری انگلیسی می باشد و شما نیازی به دانستن زبان استونیایی ندارید . دو دانشگاه از دانشگاه های استونی در رنکینگ QS قرار داشته و ورود به آنها بسیار دشوار می باشد .

بیشتر رشته ها در تمامی مقاطع به زبان های انگلیسی و روسی و استونیایی ارائه می شوند. کالج تجاری استونی یكی از بهترین کالج های تجاری حوزه بالتیک می باشد. در کشور استونی دانشگاه ها و کالج های متعددی زیر نظر دانشگاه های معتبر جهانی و یا به طور مستقل مشغول به فعالیت می باشند. دلایل عمده برای انتخاب جمهوری استونی که کشوری ایده آل برای ادامه تحصیل در اروپا می باشد در زیر شرح داده شده است.

مردم کشور استونی

دسترسی به اسکان و خوابگاه

رشته های تحصیلی متنوع

شهریه و هزینه های زندگی معقول در استونی

مدرک بین المللی رسمی و معتبر

دارای میراث غنی فرهنگی و تاریخی

محیط آموزشی مدرن

فعالیت های بین المللی

دلایل متعدد از جمله دلایل ذکر شده در بالا ، دانشگاه های استونی را در زمره دانشگاه های برتر اتحادیه اروپا قرار می دهد. همچنین مدارک صادره از دانشگاه های استونی در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا معتبر است و مجددا ارزیابی نمی شوند. تحصیل در دانشگاه های استونی برای دانشجویان خارجی در اکثر رشته ها به زبان انگلیسی و روسی و استونیایی امکان پذیر است. اغلب دانشگاه های استونی در شهر تالین پایتخت استونی قرار دارند.

تمامی دانشجویان خارجی از سوی اداره مهاجرت استونی هر ساله کارت اقامتی با امکان رفت و آمد در تمامی ۲۸ کشور اتحادیه اروپا دریافت می کنند. تحصیل در دانشگاهای استونی دلیلی برای اخذ کارت اقامت دائم استونی نخواهد بود و شما تنها در طول مدت تحصیل در این کشور ، اجازه اقامت قانونی در استونی و ۲۸ کشور دیگر اتحادیه اروپا را خواهید داشت و با اتمام دوره تحصیلی ( اتمام ویزای تحصیلی ) قانونا حق ماندن در استونی و اتحادیه اروپا را نخواهید داشت.

هدف مونوپولیس ارائه خدمات تحصیلی برای متقاضیان تحصیل در استونی می باشد و تاکنون مجموعه ما متقاضیان گرامی را یاری نموده تا کشور استونی را خانه جدید خود احساس نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در استونی از طریق ایمیل یا تلفن با ما تماس بگیرید ، اعضای متخصص مونوپولیس اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد. مشاورین ما با توجه به رشته تحصیلی شما انتخاب های گوناگونی را به شما ارائه می دهند تا مناسب ترین دانشگاه را انتخاب نمایید.
 

احتیاج به مشاوره دارید؟

می توانید همین حالا با کارشناسان مونوپولیس در تماس باشید.

به بالای صفحه بردن