اقامت لیتوانی

مجموعه مهاجرتی مونوپولیس

اداره مهاجرت لیتوانی از ابتدای ژانویه سال ٢٠١۷ برخی تصحیحات بر قوانین مهاجرتی این کشور را اعلام و اجرا نمود و از این تاریخ به بعد پرونده افراد و شرکت هایی که قصد اخذ اقامت لیتوانی از طریق كسب و كار را دارند ، طبق قوانین و تغییرات جدید بررسی و اجرا خواهد شد.

در صورتی که مایل به اخذ اقامت کشور لیتوانی و داشتن اقامت از یک کشور اروپایی و شنگن هستید ، ثبت شرکت یا ثبت شعبه یا استخدام و در کل انجام فعالیت های اقتصادی در لیتوانی از بهترین راههای دریافت اقامت اروپا می باشند که نیازمند سرمایه گذاری و افتتاح تجارت واقعی می باشد.

در حال حاضر بهترین و مقرون به صرفه ترین روش جهت مهاجرت به لیتوانی از طریق استخدام در لیتوانی یا همان ( Work Permit ) می باشد و متقاضیان پس از اخذ اقامت موقت از طریق استخدام قادر به اخذ تابعیت یا شهروندی لیتوانی خواهند بود. این روش با مدارک معتبری که از یک شرکت فعال در لیتوانی به دست می آید ، در اداره مهاجرت لیتوانی به ثبت خواهد رسید.

برای آن که شما بتوانید بدون کوچکترین مشکلی به هدف مورد علاقه تان برسید و موفق به اخذ اقامت موقت لیتوانی در مراحل اول و کسب اقامت دائم و پاسپورت این کشور به عنوان هدف نهایی نائل گردید ، لازم است کلیه پروسه دریافت اقامت از شروع تا پایان با رعایت کلیه قوانین و مقررات جمهوری لیتوانی صورت پذیرفته و از نقض مقررات و قوانین جدا پرهیز شود. با مشاوره و همراهی مجموعه مونوپولیس مهاجرت به جمهوری لیتوانی برای شما همراه با رضایتمندی و تضمین جهت ورود شما به این کشور و شروع یک زندگی نو توام با امنیت و آرامش خواهد بود.

در صورتی که مایل به اخذ اقامت از کشور لیتوانی و دریافت اقامت از یک کشور اروپایی و شنگن هستید روش های زیر از بهترین راههای دریافت اقامت لیتوانی می باشد.

اخذ اقامت لیتوانی از طریق ثبت شرکت

در حال حاضر یکی از بهترین روش های اخذ اقامت لیتوانی ثبت شرکت می باشد که از این طریق افراد می توانند به اقامت اروپا نیز دست یابند ، در ابتدا فرایند ثبت شرکت در لیتوانی و طرح تجاری شرکت (Business Plan) متقاضی آماده خواهد شد و فرد متقاضی باید بسته به نوع شرکتی که به ثبت رسانده اقدام به فعالیت تجاری نماید.

حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در لیتوانی ۳۰۰۰۰ الی ۴۵۰۰۰ یورو ( بسته به تعداد سهامداران ) می باشد که نیازی به تامین این سرمایه توسط متقاضی نمی باشد و مجموعه مونوپولیس در طول فرایند ثبت شرکت ارزش سهام شرکت متقاضی را واریز و برداشت خواهد نمود. مجموعه مونوپولیس ظرف مدت ۱ ماه شرکتی با مالکیت متقاضی در لیتوانی به ثبت خواهد رساند.

در این روش پس از ثبت شرکت در ابتدا متقاضی یک ویزای مهاجرتی D ( ویزای ملی ) از نوع تجاری ، یک ساله بدون محدودیت ورود و خروج ( مولتی ) دریافت خواهد نمود. متقاضی می بایست در طول مدت ویزا ( یکسال ) شرایط مورد نیاز اداره مهاجرت لیتوانی را در شرکت خود رعایت نماید و سپس قادر به ثبت درخواست اقامت از کشور لیتوانی خواهد بود. در این روش اعضای خانواده متقاضی شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی هم این امکان را دارند که اقامت این کشور را همزمان و از ابتدای پروسه با متقاضی اصلی درخواست و دریافت نمایند.

شرکت متقاضی می بایست دارای حداقل ۶ ماه سابقه فعالیت تجاری ، بازرگانی و یا خدماتی مثبت و واقعی بوده و شرکت دارای حداقل دو کارمند ليتوانيایی با حقوق مورد نیاز اداره مهاجرت لیتوانی باشد. همچنین ( بسته به تعداد سهامداران ) ارزش سهام شركت متقاضی ۳۰۰۰۰ الی ۴۵۰۰۰ یورو و متقاضی مالک حداقل یک سوم از سهام شرکت باشد.

برای این منظور ۲ روش متداول وجود دارد که در روش اول شما می توانید بسته به خواسته خود بخشی از سهام و یا تمامی سهام یک شرکت که در حال فعالیت بوده و دارای کارمند یا کارمندان واقعی و دارای کسب و کار واقعی می باشد را خریده و از مزایای دریافت اقامت لیتوانی ، در همان ابتدای کار و بدون سپری کردن ۶ ماه بهره مند شوید. ( در این روش شما شرکت یا کسب و کار فعالی را خواهید خرید )

با توجه به اینکه این تجارت در حال فعالیت بوده تمدید نمودن اقامت موقت لیتوانی امری بسیار ساده خواهد بود و با رعایت نمودن مسائل مورد توجه اداره مهاجرت لیتوانی تا زمان دریافت نمودن اقامت دائم لیتوانی و همچنین دریافت پاسپورت لیتوانی از امنیت بسیار بالایی برخوردار خواهید بود.

در روش دوم اگر قصد راه اندازی یک تجارت از صفر را داشته باشید می توانید تجارت خود را تحت مالکیت شرکت جدید خود در لیتوانی آغاز نمایید. در این حالت مسئولیت افتتاحح و نگهداری کسب و کار بر عهده شما خواهد بود. اینکه از بین این گزینه ها ( خرید تجارت فعال و یا افتتاح تجارت از ابتدا ) کدام بهتر است ، کاملا مربوط به انتخاب خود شما خواهد بود و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با متخصصین ما در مجموعه مونوپولیس در تماس باشید.

بنابراین در صورت تمایل به اخذ اقامت لیتوانی از طریق ثبت شرکت ، در هر ۲ روش فوق الذکر ( خرید تجارت فعال و یا افتتاح تجارت از ابتدا )  قبل از ثبت درخواست اقامت در اداره مهاجرت لیتوانی ، شرکت متقاضی می بایست شرایط خاصی را رعایت کرده باشد.

الف ) شرکت متقاضی می بایست دارای حداقل ۶ ماه سابقه فعالیت تجاری ، بازرگانی و یا خدماتی مثبت بوده باشد.

ب ) شركت دارای ۲ کارمند ليتوانيایی به صورت تمام وقت و جمع حقوق ها معادل ۲ برابر متوسط حقوق لیتوانی باشد.

پ ) ارزش سهام شركت متقاضی حداقل ۳۰۰۰۰ الی ۴۵۰۰۰ یورو باشد و متقاضی مالک حداقل یک سوم از سهام شرکت باشد.

ج ) در این روش متقاضی ملزم به پرداخت بیمه تامین اجتماعی و مالیات بر حقوق برای خود نمی باشند!

توصیه می گردد تا زمان اخذ اقامت دائم لیتوانی کسب و کار خریداری شده را تحت مالکیت خود نگه دارید و هزینه های جاری شرکت از قبیل حقوق کارمندان ، هزینه های تامین اجتماعی و مالیات بر حقوق کارمندان ، هزینه های حسابداری و ……. را از درآمد های کسب و کار پرداخت فرمایید. در این صورت تمامی دردسرهایی همچون هزینه های نگهداری، مالیات، اجاره، و حقوق کارمندان را فیلتر نموده اید.

مجموعه مونوپولیس پس از ثبت شرکت در لیتوانی و قبل از دریافت اقامت لیتوانی ، همراه شما در تمامی مراحل افتتاح کسب و کار در لیتوانی ، خرید تجارت های آماده و فعال در لیتوانی و یا فروش تجارت شما در لیتوانی خواهد بود تا شما را در تسریع و انجام هرچه بهتر امور مربوطه یاری نماید و سپس با حضور شما در لیتوانی ، ثبت درخواست اقامت در اداره مهاجرت لیتوانی انجام خواهد شد.

متقاضیان در آینده و در زمان تمدید اقامت از طریق ثبت شرکت در لیتوانی می بایست اثبات نمایند که شرکت دارای فعالیت های تجاری و اقتصادی بوده و سپس قادر به تمدید اقامت های موقت و دریافت اقامت دائم لیتوانی خواهند بود و پس از طی این پروسه زمانی و در صورت رعایت شرط حضور در اروپا اجازه اقدام و دریافت پاسپورت لیتوانی را نیز خواهند داشت.

در  این روش متقاضی ، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او یک اقامت با اعتبار ۲ سال دریافت خواهند نمود که سپس در تمدیدهای آینده ، اقامت های موقت ۲ ساله به آنها اعطا خواهد شد. اخذ اقامت دائم در صورت رعایت شرط حضور در اروپا و تنها پس از سپری کردن پنج سال با اقامت موقت امکان پذیر می باشد. متقاضیان پس از گذراندن جمعا ۱۰ سال امکان اخذ پاسپورت کشور لیتوانی را خواهند داشت.

مراحل اخذ ویزا و اقامت ثبت شرکت لیتوانی

در ابتدا مشاوران مهاجرتی مونوپولیس با صلاحیت قانونی در لیتوانی و تخصص در مهاجرت به این کشور ، هر پرونده را بررسی می‌کنند تا از شانس بالای قبولی آن مطمئن شوند.

پس از عقد قرارداد ، آماده سازی مدارک اقامتی متقاضی توسط وکلای مونوپولیس و بدون نیاز به حضور شما و تنها با ارائه وکالتنامه معتبر به وکلای مجموعه مونوپولیس انجام و اصل کلیه مدارک و راهنمایی های لازم توسط پست قابل پیگیری به آدرس متقاضی ارسال خواهد شد.

سپس در ابتدا وقت سفارت لیتوانی در ترکیه ، برای شما رزرو خواهد شد و متقاضی می بایست به همراه اصل مدارک آماده ، ترجمه و ارسال شده ، تقاضانامه و پرونده خود را به سفارت لیتوانی در ترکیه تقدیم نماید. کنسول لیتوانی پرونده را بررسی کرده و تصمیم خواهد گرفت که با متقاضی مصاحبه داشته باشد یا خیر که البته کارشناسان ما شما را برای مصاحبه آماده می کنند تا بتوانید پاسخ های درست به سوالات بدهید ، این مسئله بسیار مهم و تعیین کننده است.

در گام بعدی سفارت پرونده شما را به سازمان مهاجرت لیتوانی ارسال می نماید. وکلای مهاجرتی مجموعه مونوپولیس با مقامات مهاجرتی لیتوانی در ارتباط هستند تا مطمئن شوند پرونده به جریان افتاده و نتیجه موفقی خواهد داشت.

پس از پذیرفته شدن درخواست ویزای ملی یا اقامت موقت متقاضی ( بسته به نوع درخواست متقاضی ) ، همکاران ما شما را از قبول شدن درخواستتان مطلع خواهند نمود. در این مرحله ویزای تیپ D ( ویزای ملی ) که نوعی ویزای مهاجرتی و قابل تغییر به اقامت می باشد برای متقاضی و افراد خانواده وی صادر خواهد شد. شما باید ظرف مدت مشخص شده در ویزا ( معمولا ۹۰ روز )‌ وارد کشور لیتوانی شوید و همچنین در بدو ورود نسبت به دریافت مهر ورود در پاسپورت خود اطمینان حاصل فرمایید.

در مرحله بعدی و پس از هماهنگی با اداره مهاجرت در ویلنیوس ، متقاضی و همراهان ، جهت انگشت نگاری و تشکیل پرونده اولیه وارد لیتوانی شده و به همراه وکلای مجموعه مونوپولیس و پس از اجاره محل سکونت و افتتاح حساب بانکی در لیتوانی ، کارت اقامت ۲ سال را دریافت خواهند نمود. کلیه پروسه اخذ اقامت موقت لیتوانی از طریق ثبت شرکت حدود ۴ الی ۶ ماه به طول می انجامد.

اخذ اقامت لیتوانی از طریق ثبت شعبه

در صورتی که شما یا آشنایان و یا دوستان و بستگان شما دارای شرکتی با سابقه بیش از یک سال در ایران و یا هر کشور دیگری به غیر از لیتوانی می باشید و تمایل به افتتاح شعبه یا دفتر نمایندگی شرکت خود در لیتوانی را دارید و دانش و تجربه کاری شما و یا تخصص شما برای نگه داری و گسترش فعالیت های دفتر نمایندگی مفید باشد ، می توانید اقامت موقت لیتوانی از طریق ثبت شعبه را کسب نمایید.

در این روش پس از دریافت مدارک شما ظرف مدت ۱ ماه شعبه یا دفتر نمایندگی شرکت کنونی شما توسط وکلای مجموعه مونوپولیس در لیتوانی افتتاح خواهد شد. تمامی مراحل ثبت شعبه یا دفتر نمایندگی شرکت متقاضی و آماده سازی مدارک اقامتی متقاضی توسط وکلای مونوپولیس و بدون نیاز به حضور شما انجام می گردد و سپس با حضور شما در لیتوانی ، ثبت درخواست اقامت در اداره مهاجرت لیتوانی انجام خواهد شد.

ثبت شعبه شرکت های خارجی در لیتوانی دارای شرایط خاص خود می باشد ، که با مهیا کردن این شرایط ، کار ثبت شعبه انجام خواهد شد. ثبت شعبه در لیتوانی به شرایطی از قبیل داشتن اساسنامه های شرکت خارجی ، برگه های اظهار مالیاتی شرکت خارجی ، مدارک حضور و استخدام متقاضی در شرکت خارجی حداقل به مدت یک سال ، ترجمه های رسمی و … نیاز مند است.

سخت ترین قسمت کار نیز کامل و درست انجام دادن امور اداری ترجمه و تایید مدارک و ثبت شعبه در لیتوانی می باشد که پس از تکمیل پرونده ، ثبت شعبه در لیتوانی انجام خواهد شد و متقاضی به عنوان کارمند این شعبه در لیتوانی معرفی خواهد شد و به فراخور نیاز شعبه اقامت موقت لیتوانی از طریق ثبت شعبه را دریافت خواهد نمود. در این روش اعضای خانواده متقاضی شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی هم این امکان را دارند که اقامت این کشور را همزمان با متقاضی اصلی درخواست و دریافت نمایند.

با ثبت شعبه تمام مسئولیت های شرکت شما در کشور مادر بررسی می گردند که از این بابت از هزینه های بالای نگهداری شرکت در لیتوانی رها می شوید. لذا اقامت لیتوانی از طریق ثبت شعبه برای بیشتر از یک نفر نیز امکانپذیر است که در اینصورت هزینه ها به مقدار بسیار زیادی کاهش می یابد.

پس از اخذ موافقت اداره مهاجرت لیتوانی در ابتدا به متقاضی ( یک اقامت موقت ۲ ساله و سپس یک اقامت موقت ۱ ساله ) اعطا خواهد شد. در این روش متقاضی تنها تا ۳ سال حق اقامت در لیتوانی را خواهد داشت و پس از این مدت این نوع از اقامت ها تمدید نخواهد شد.

پس از اتمام دوره اقامت موقت ۳ ساله لیتوانی از طریق ثبت شعبه ، شما نیاز دارید که به یکی از دو مورد دیگر اقامت در لیتوانی چرخش داشته باشید. اقامت از طریق ثبت شعبه در لیتوانی قابل تمدید نمی باشد و تنها زمانی در اختیار شما می گذارد تا به بهترین تصمیم دست پیدا کنید. پرداخت مالیات های شخصی در این روش لازم و ضروری می باشد و امکان افتتاح حساب بانکی را نیز خواهید داشت.

مراحل اخذ ویزا و اقامت ثبت شعبه لیتوانی

در ابتدا مشاوران مهاجرتی مونوپولیس با صلاحیت قانونی در لیتوانی و تخصص در مهاجرت به این کشور ، هر پرونده را بررسی می‌کنند تا از شانس بالای قبولی آن مطمئن شوند.

پس از عقد قرارداد ، آماده سازی مدارک اقامتی متقاضی توسط وکلای مونوپولیس و بدون نیاز به حضور شما و تنها با ارائه وکالتنامه معتبر به وکلای مجموعه مونوپولیس انجام و اصل کلیه مدارک و راهنمایی های لازم توسط پست قابل پیگیری به آدرس متقاضی ارسال خواهد شد.

سپس در ابتدا وقت سفارت لیتوانی در ترکیه ، برای شما رزرو خواهد شد و متقاضی می بایست به همراه اصل مدارک آماده ، ترجمه و ارسال شده ، تقاضانامه و پرونده خود را به سفارت لیتوانی در ترکیه تقدیم نماید. کنسول لیتوانی پرونده را بررسی کرده و تصمیم خواهد گرفت که با متقاضی مصاحبه داشته باشد یا خیر که البته کارشناسان ما شما را برای مصاحبه آماده می کنند تا بتوانید پاسخ های درست به سوالات بدهید ، این مسئله بسیار مهم و تعیین کننده است. وکلای مهاجرتی مجموعه مونوپولیس با مقامات مهاجرتی لیتوانی در ارتباط هستند تا مطمئن شوند پرونده به جریان افتاده و نتیجه موفقی خواهد داشت.

در گام بعدی سفارت پرونده شما را به سازمان مهاجرت لیتوانی ارسال می نماید. پس از پذیرفته شدن درخواست ویزای ملی یا اقامت موقت متقاضی ( بسته به نوع درخواست متقاضی ) ، همکاران ما شما را از قبول شدن درخواستتان مطلع خواهند نمود.

در این مرحله ویزای تیپ D ( ویزای ملی ) که نوعی ویزای مهاجرتی و قابل تغییر به اقامت می باشد برای متقاضی و افراد خانواده وی صادر خواهد شد. شما باید ظرف مدت مشخص شده در ویزا ( معمولا ۹۰ روز )‌ وارد کشور لیتوانی شوید و همچنین در بدو ورود نسبت به دریافت مهر ورود در پاسپورت خود اطمینان حاصل فرمایید.

در مرحله بعدی و پس از هماهنگی با اداره مهاجرت در ویلنیوس ، متقاضی و همراهان ، جهت انگشت نگاری و تشکیل پرونده اولیه وارد لیتوانی شده و به همراه وکلای مجموعه مونوپولیس و پس از اجاره محل سکونت و افتتاح حساب بانکی در لیتوانی ، کارت اقامت ۲ سال را دریافت خواهند نمود. کلیه پروسه اخذ اقامت موقت لیتوانی از طریق ثبت شعبه حدود ۴ الی ۶ ماه به طول می انجامد.

اخذ اقامت لیتوانی از طریق استخدام

در حال حاضر اخذ اقامت لیتوانی از طریق استخدام یا همان ( Work Permit ) ، یکی از روش های اخذ اقامت در لیتوانی می باشد که به اعضای خانواده متقاضی هم این امکان را می دهد که اقامت این کشور را همزمان با متقاضی اصلی از ابتدا درخواست و دریافت نمایند. در این روش میزان و رشته تحصیلات متقاضی و سابق  کاری متقاضی در ضمینه مرتبط بسیار مهم بوده و به همراه مدارک معتبری که از یک شرکت فعال در لیتوانی به دست می آید ، در اداره مهاجرت لیتوانی به ثبت خواهد رسید.

در این روش متقاضی با استفاده از قوانین کار موجود در لیتوانی ، به عنوان مامور در شرکت لیتوانی به استخدام در خواهد آمد. البته این قرارداد هیچگونه ارتباط کاری بین متقاضی و شرکت به وجود نمی آورد و شخص برای گذران زندگی امکان یافتن کار جدید ، تعویض محل کار و یا فعالیت های اقتصادی جداگانه ( در شرکت ثبت شده برای متقاصی ) در لیتوانی را خواهد داشت.

در صورت تمایل به اخذ اقامت لیتوانی از طریق استخدام ، متقاضی در یکی از شرکتی های زیر مجموعه مونوپولیس استخدام خواهد شد. در این روش ظرف مدت ۲ ماه حق کار و استخدام متقاضی توسط مجموعه مونوپولیس انجام خواهد شد.

تمامی مراحل دریافت حق کار و استخدام متقاضی به عنوان نیروی کار شرکت و آماده سازی مدارک اقامتی متقاضی توسط وکلای مونوپولیس و بدون نیاز به حضور شما انجام می گردد و سپس با حضور شما در لیتوانی ، ثبت درخواست اقامت در اداره مهاجرت لیتوانی انجام خواهد شد.

در این روش متقاضی اصلی و همراهان متقاضی ، پس از ثبت درخواست اقامت در اداره مهاجرت لیتوانی ، مهری را که بیانگر ثبت درخواست اقامت می باشد در پاسپورت خود دریافت خواهند نمود و بر اساس قوانین مهاجرتی فعلی کشور لیتوانی ، متقاضی اصلی و همراهان قادر به زندگی در لیتوانی تا زمان دریافت جواب اقامت از اداره مهاجرت ( حتی در صورت اتمام اعتبار ویزای فعلی متقاضیان ) خواهند بود.

در این روش متقاضی ملزم به پرداخت هزینه های بیمه تامین اجتماعی و مالیات بر حقوق برای خود می باشند! متقاضیان در آینده و در زمان تمدید اقامت از طریق استخدام در لیتوانی می بایست اثبات نمایید که بیمه تامین اجتماعی و مالیات بر حقوق ها مرتب پرداخت شده و سپس قادر به تمدید اقامت های موقت و دریافت اقامت دائم لیتوانی خواهند بود و پس از طی این پروسه زمانی و در صورت رعایت شرط حضور در اروپا اجازه اقدام و دریافت پاسپورت لیتوانی را نیز خواهند داشت.

در این روش پس از اخذ موافقت اداره مهاجرت لیتوانی متقاضی از ابتدا اقامت موقت ۲ ساله با تمدید های ۲ ساله دریافت خواهد نمود. در این روش اعضای خانواده متقاضی شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی هم این امکان را دارند که اقامت این کشور را همزمان با متقاضی اصلی درخواست و دریافت نمایند. پس از اولین تمدید سه ساله و جمعا پس از سپری کردن پنج سال با اقامت موقت ، تمدید بعدی متقاضی پنج ساله ( اقامت دائم لیتوانی )  می باشد که در صورت رعایت شرایط اقامت در لیتوانی در انتهای پنج سال دوم ، متقاضی ، امکان اخذ پاسپورت کشور لیتوانی را خواهد داشت.

مراحل اخذ ویزا و اقامت استخدام لیتوانی

در ابتدا مشاوران مهاجرتی مونوپولیس با صلاحیت قانونی در لیتوانی و تخصص در مهاجرت به این کشور ، هر پرونده را بررسی می‌کنند تا از شانس بالای قبولی آن مطمئن شوند.

پس از عقد قرارداد ، آماده سازی مدارک اقامتی متقاضی توسط وکلای مونوپولیس و بدون نیاز به حضور شما و تنها با ارائه وکالتنامه معتبر به وکلای مجموعه مونوپولیس انجام خواهد شد.

در این روش ظرف مدت ۲ ماه حق کار و استخدام متقاضی توسط مجموعه مونوپولیس انجام و اصل کلیه مدارک و راهنمایی های لازم توسط پست قابل پیگیری به آدرس متقاضی ارسال خواهد شد.

سپس در ابتدا وقت سفارت لیتوانی در ترکیه ، برای شما رزرو خواهد شد و متقاضی می بایست به همراه اصل مدارک آماده ، ترجمه و ارسال شده ، تقاضانامه و پرونده خود را به سفارت لیتوانی در ترکیه تقدیم نماید. کنسول لیتوانی پرونده را بررسی کرده و تصمیم خواهد گرفت که با متقاضی مصاحبه داشته باشد یا خیر که البته کارشناسان ما شما را برای مصاحبه آماده می کنند تا بتوانید پاسخ های درست به سوالات بدهید ، این مسئله بسیار مهم و تعیین کننده است. وکلای مهاجرتی مجموعه مونوپولیس با مقامات مهاجرتی لیتوانی در ارتباط هستند تا مطمئن شوند پرونده به جریان افتاده و نتیجه موفقی خواهد داشت.

در گام بعدی سفارت پرونده شما را به سازمان مهاجرت لیتوانی ارسال می نماید. پس از پذیرفته شدن درخواست ویزای ملی یا اقامت موقت متقاضی ( بسته به نوع درخواست متقاضی ) ، همکاران ما شما را از قبول شدن درخواستتان مطلع خواهند نمود.

در این مرحله ویزای تیپ D ( ویزای ملی ) که نوعی ویزای مهاجرتی و قابل تغییر به اقامت می باشد برای متقاضی و افراد خانواده وی صادر خواهد شد. شما باید ظرف مدت مشخص شده در ویزا ( معمولا ۹۰ روز )‌ وارد کشور لیتوانی شوید و همچنین در بدو ورود نسبت به دریافت مهر ورود در پاسپورت خود اطمینان حاصل فرمایید.

در مرحله بعدی و پس از هماهنگی با اداره مهاجرت در ویلنیوس ، متقاضی و همراهان ، جهت انگشت نگاری و تشکیل پرونده اولیه وارد لیتوانی شده و به همراه وکلای مجموعه مونوپولیس و پس از اجاره محل سکونت و افتتاح حساب بانکی در لیتوانی ، کارت اقامت ۲ سال را دریافت خواهند نمود. کلیه پروسه اخذ اقامت موقت لیتوانی از طریق استخدام حدود ۴ الی ۶ ماه به طول می انجامد.

شرایط و مزایای اخذ اقامت لیتوانی

شما به محض دریافت کارت اقامت لیتوانی ، می توانید از مزایای شهروندان اروپایی همچون استفاده از خدمات درمانی و بیمه ، افتتاح حساب در بانک های معتبر بین المللی ، خرید ملک ، وام بانکی و تسهیلات دانشگاهی بهره مند گردید و بدون نیاز به ارائه پاسپورت کشور خود در تمامی ۲۸ کشور اتحادیه اروپا رفت و آمد نمایید. همچنین درخواست دریافت ویزا برای کشورهای امریکا ، کانادا ، استرالیا و انگلیس برای دارندگان اقامت لیتوانی ، به سهولت انجام می شود.

اخذ اقامت دائم کشور لیتوانی پس از گذراندن پنج سال از دریافت اقامت موقت در این کشور امکان پذیر بوده و پس از آن می توان با طی مراحل قانونی پاسپورت لیتوانی را دریافت کرد. لازم به ذکر است که قوانین دریافت حق شهروندی در تمامی ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا یکسان است.

در حال حاضر حوزه شنگن شامل ۲۶ کشور مستقل می باشد که شامل اتریش ، بلژیک ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، مجارستان ، ایسلند ، ایتالیا ، لتونی ، لیختن اشتاین ، لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالت ، هلند ، نروژ ، لهستان ، پادشاهی متحده پرتغال ، اسلوواکی ، اسلوونی ، اسپانیا ، سوئد و سوئیس بوده که مجموعا کشورهای شنگن خوانده می‌شوند و شما به محض دریافت کارت اقامت لیتوانی قادر به سفر و زندگی در هر کدام از این کشور ها در طول مدت اقامت خود خواهید بود.

چرا اقامت لیتوانی با مونوپولیس؟

محبوبیت مجموعه مونوپولیس مبتنی بر موفقیت در اخذ اقامت بوده و میزان موفقیت مجموعه ما در زمینه مهاجرت به لیتوانی، كمابیش منحصربفرد می باشد. این مجموعه دارای آخرین اطلاعات مربوطه بوده و در پاسخ به هر سؤالی ، دقیق ترین اطلاعات را فراهم می نماید.

مجموعه ما متقاضیان گرامی را یاری نموده تا کشور لیتوانی را خانه جدید خود احساس نمایند و پس از ورود به لیتوانی تسهیلات لازم همچون رزرو هتل ، استقبال فرودگاهی ، همراهی وکیل برای انجام امور دریافت کارت اقامت و مترجم در صورت نیاز به متقاضیان ارائه خواهد شد. سابقه مفید ما در تبدیل متقاضیان مهاجرت ، به شهروندان دائم اروپا ، گواهی بر سطح بالای کار و دقت ما می باشد.

تمامی پرونده های مهاجرتی از طریق دفاتر ما در اروپا واقع در اسپانیا ،‌ چک ، اسلواکی ، لهستان ، ليتوانى ، لتونى ،‌ استونى ،‌ اکراین و بلاروس پیگیری و اجرا خواهد شد و تمامی اطلاعات آن به صورت محرمانه حفظ می گردد. هدف ما رضایت کامل شما بدور از هرگونه اضطراب و نگرانی می باشد و خدا را شاکریم که تا به این لحظه پرونده های اخذ اقامت لیتوانی ١٠٠ درصد قبولی داشته و این امر تمامی کارشناسان و وکلای مجموعه را بر این داشته که متقاضیان را در تمامی مراحل از ابتدا تا دریافت اولین کارت اقامت همراهی و همفکری نمایند. ما به شما اطمینان می دهیم که هر پرونده با کمال دقت دنبال خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ اقامت لیتوانی و آشنایی با سرویس های مجموعه مونوپولیس ، لطفأ کاتالوگ مهاجرتی لیتوانی را از سایت ما دریافت و مطالعه نموده و سپس با ما از طریق ایمیل یا تلفن تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های لازم انجام گرفته و مقدمات کار فراهم گردد.

احتیاج به مشاوره دارید؟

می توانید همین حالا با کارشناسان مونوپولیس در تماس باشید.

به بالای صفحه بردن