اقامت لتونی

مجموعه مهاجرتی مونوپولیس

پارلمان کشور لتونی از اول سپتامبر ۲۰۱۴ اصلاحاتی را به قانون مهاجرت افزوده است که چگونگی دریافت اجازه اقامت توسط سرمایه گذاران خارجی و اعضای خانواده آنان در این کشور عضو اتحادیه اروپا و شنگن در آن قید شده است.

در صورتی که مایل به اخذ اقامت کشور لتونی یا همان لاتویا و داشتن اقامت از یک کشور اروپایی و شنگن می باشید ، استخدام در لتونی ، خرید املاک و مستغلات در لتونی ، سپرده گذاری در بانک های لتونی و سرمایه گذاری در تجارت های موجود کشور لتونی از بهترین راههای دریافت اقامت لتونی و اروپا می باشد.

در حال حاضر بهترین و مقرون به صرفه ترین روش جهت مهاجرت به لتونی از طریق استخدام در لتونی یا همان ( Work Permit ) می باشد و متقاضیان پس از اخذ اقامت موقت از طریق استخدام قادر به اخذ تابعیت یا شهروندی لتونی خواهند بود. این روش با مدارک معتبری که از یک شرکت فعال در لیتوانب به دست می آید ، در اداره مهاجرت لتونی به ثبت خواهد رسید.

برای آن که شما بتوانید بدون کوچکترین مشکلی به هدف مورد علاقه تان برسید و موفق به اخذ اقامت موقت لتونی در مراحل اول و کسب اقامت دائم و پاسپورت این کشور به عنوان هدف نهایی نائل گردید ، لازم است کلیه پروسه دریافت اقامت از شروع تا پایان با رعایت کلیه قوانین و مقررات جمهوری لتونی صورت پذیرفته و از نقض مقررات و قوانین جدا پرهیز شود. با مشاوره و همراهی مجموعه مونوپولیس مهاجرت به جمهوری لتونی برای شما همراه با رضایتمندی و تضمین جهت ورود شما به این کشور و شروع یک زندگی نو توام با امنیت و آرامش خواهد بود.

در صورتی که مایل به اخذ اقامت از کشور لتونی و دریافت اقامت از یک کشور اروپایی و شنگن هستید روش های زیر از بهترین راههای دریافت اقامت لتونی می باشد.

اخذ اقامت لتونی از طریق استخدام

 

در حال حاضر اخذ اقامت لتونی از طریق استخدام یا همان ( Work Permit ) ، یکی از سریع‌ ترین و راحت ‌ترین و مقرون به صرفه ترین روش های اخذ اقامت در لتونی می باشد که به اعضای خانواده متقاضی هم این امکان را می دهد که اقامت این کشور را همزمان با متقاضی اصلی از ابتدا درخواست و دریافت نمایند. این روش با مدارک معتبری که از یک شرکت فعال در لتونی به دست می آید ، در اداره مهاجرت لتونی به ثبت خواهد رسید.

در این روش متقاضی با استفاده از قوانین کار موجود در لتونی ، به عنوان مامور در شرکت لتونی به استخدام در خواهد آمد. البته این قرارداد هیچگونه ارتباط کاری بین متقاضی و شرکت به وجود نمی آورد و شخص برای گذران زندگی امکان یافتن کار جدید ، تعویض محل کار و یا فعالیت های اقتصادی جداگانه ( در شرکت ثبت شده برای متقاصی ) در لتونی را خواهد داشت.

در صورت تمایل به اخذ اقامت لتونی از طریق استخدام ، متقاضی در یکی از شرکتی های زیر مجموعه مونوپولیس استخدام خواهد شد. در این روش ظرف مدت ۲ ماه حق کار و استخدام متقاضی توسط مجموعه مونوپولیس انجام خواهد شد.

تمامی مراحل دریافت حق کار و استخدام متقاضی به عنوان نیروی کار شرکت و آماده سازی مدارک اقامتی متقاضی توسط وکلای مونوپولیس و بدون نیاز به حضور شما انجام می گردد و سپس با حضور شما در لتونی ، ثبت درخواست اقامت در اداره مهاجرت لتونی انجام خواهد شد.

در این روش متقاضی ملزم به پرداخت هزینه های بیمه تامین اجتماعی و مالیات بر حقوق برای خود می باشند! متقاضیان در آینده و در زمان تمدید اقامت از طریق استخدام در لتونی می بایست اثبات نمایید که بیمه تامین اجتماعی و مالیات بر حقوق ها مرتب پرداخت شده و سپس قادر به تمدید اقامت های موقت و دریافت اقامت دائم لتونی خواهند بود و پس از طی این پروسه زمانی و در صورت رعایت شرط حضور در اروپا اجازه اقدام و دریافت پاسپورت لتونی را نیز خواهند داشت.

متقاضیان در آینده و در زمان تمدید اقامت از طریق استخدام در لتونی می بایست اثبات نمایید که بیمه تامین اجتماعی و مالیات بر حقوق ها مرتب پرداخت شده و سپس قادر به تمدید اقامت های موقت و دریافت اقامت دائم لتونی خواهند بود و پس از طی این پروسه زمانی و در صورت رعایت شرط حضور در اروپا اجازه اقدام و دریافت پاسپورت لتونی را نیز خواهند داشت.

در  این روش متقاضی ، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او یک اقامت با اعتبار ۱ سال دریافت خواهند نمود که سپس در تمدیدهای آینده ، اقامت های موقت ۱ ساله به آنها اعطا خواهد شد. اخذ اقامت دائم در صورت رعایت شرط حضور در اروپا و تنها پس از سپری کردن پنج سال با اقامت موقت امکان پذیر می باشد. متقاضیان پس از گذراندن جمعا ۱۰ سال امکان اخذ پاسپورت کشور لتونی را خواهند داشت.

مراحل اخذ ویزا و اقامت استخدام لتونی

در ابتدا مشاوران مهاجرتی مونوپولیس با صلاحیت قانونی در لتونی و تخصص در مهاجرت به این کشور ، هر پرونده را بررسی می‌کنند تا از شانس بالای قبولی آن مطمئن شوند.

پس از عقد قرارداد ، آماده سازی مدارک اقامتی متقاضی توسط وکلای مونوپولیس و بدون نیاز به حضور شما و تنها با ارائه وکالتنامه معتبر به وکلای مجموعه مونوپولیس انجام خواهد شد.

در این روش ظرف مدت ۲ ماه حق کار و استخدام متقاضی توسط مجموعه مونوپولیس انجام و اصل کلیه مدارک و راهنمایی های لازم توسط پست قابل پیگیری به آدرس متقاضی ارسال خواهد شد.

سپس در ابتدا وقت سفارت لتونی در ترکیه ، برای شما رزرو خواهد شد و متقاضی می بایست به همراه اصل مدارک آماده ، ترجمه و ارسال شده ، تقاضانامه و پرونده خود را به سفارت لتونی در ترکیه تقدیم نماید. کنسول لتونی پرونده را بررسی کرده و تصمیم خواهد گرفت که با متقاضی مصاحبه داشته باشد یا خیر که البته کارشناسان ما شما را برای مصاحبه آماده می کنند تا بتوانید پاسخ های درست به سوالات بدهید ، این مسئله بسیار مهم و تعیین کننده است. وکلای مهاجرتی مجموعه مونوپولیس با مقامات مهاجرتی لتونی در ارتباط هستند تا مطمئن شوند پرونده به جریان افتاده و نتیجه موفقی خواهد داشت.

پس از پذیرفته شدن درخواست ویزای ملی یا اقامت موقت متقاضی ( بسته به نوع درخواست متقاضی ) ، همکاران ما شما را از قبول شدن درخواستتان مطلع خواهند نمود. در این مرحله ویزای تیپ D ( ویزای ملی ) که نوعی ویزای مهاجرتی و قابل تغییر به اقامت می باشد برای متقاضی و افراد خانواده وی صادر خواهد شد. شما باید ظرف مدت مشخص شده در ویزا ( معمولا ۹۰ روز )‌ وارد کشور لتونی شوید و همچنین در بدو ورود نسبت به دریافت مهر ورود در پاسپورت خود اطمینان حاصل فرمایید.

 در مرحله بعدی و پس از هماهنگی با اداره مهاجرت در ریگا ، متقاضی و همراهان ، جهت انگشت نگاری و تشکیل پرونده اولیه وارد لتونی شده و به همراه وکلای مجموعه مونوپولیس و پس از اجاره محل سکونت و افتتاح حساب بانکی در لتونی ، کارت اقامت ۱ سال را دریافت خواهند نمود. کلیه پروسه اخذ اقامت موقت لتونی از طریق استخدام حدود ۳ ماه به طول می انجامد.

اخذ اقامت لتونی از طریق خرید ملک

 دریافت اقامت از طریق خرید ملک در جمهوری لتونی ارزانترین روش سرمایه گذاری ملک در یک کشور شنگن و اروپایی می باشد. جالب است بدانید در حال حاضر فقط چهار کشور در اتحادیه اروپا وجود دارد که شما می توانید بر اساس خرید آپارتمان و یا خانه مسکونی اقدام به دریافت اقامت اروپا نمایید و در کشور لتونی چنین قانونی وجود دارد. همچنین هیچگونه محدودیتی در حداقل مدت زمان اقامت سالیانه وجود ندارد و افراد می توانند آزادانه در هر زمان لتونی را ترک نمایند.

پارلمان کشور لتونی از اول سپتامبر ۲۰۱۴ اصلاحاتی را به قانون مهاجرت از طریق خرید ملک افزوده است و مطابق اصلاحات جدید پارلمان کشور لتونی ، حداقل ارزش املاک و مستغلات به۱۵۰۰۰۰ الی ۲۵۰۰۰۰ یورو ( بسته به نوع سند مالکیت ) افزایش یافته است.

اگر ارزش ملک و یا املاک خریداری شده در گذشته پایین تر از این میزان باشد ، ارزشیابی توسط ارزیاب رسمی مورد نیاز خواهد بود تا تعیین نماید که ارزش فعلی ملک و یا املاک متقاضی کمتر از ۲۵۰۰۰۰ یورو نمی باشد. سرمایه گذاری می تواند با خرید چندین ملک انجام شود ولی مجموع مبالغ باید همانطور که در بالا ذکر شد باشد. اگر بهای ملک خریداری شده کمتر از ارزش موارد قانونی ذکر شده جهت اخذ اقامت باشد شما قادر نخواهید بود به این امر دست یابید.

بنابر این اصلاحات ، املاک و مستغلات خریده شده باید دارای یک کارکرد مرتبط باشد و امکان توسعه وجود داشته باشد. داشتن یک نقشه زمین بدون وجود هیچ ساختمانی در آن ، داشتن زمین کشاورزی یا درختکاری به عنوان ملک جهت گرفتن اجازه اقامت در لتونی تلقی نمی شود. عواملی مانند نداشتن بدهی مالیاتی و بدهی ملکی شخص خریدار و پرداخت تمام مبلغ ملک به صورت کامل و از طریق سیستم بانکی می بایست رعایت گردد.

همچنین ملک باید حتما از یک فرد لاتویایی یا فرد خارجی مقیم لاتویا خریداری شود و ۵ درصد ارزش ملک خریداری شده ( حداقل ۱۲۷۵۰ یورو ) بابت مالیات نقل و انتقالات ملک خریداری شده به حساب بوجه دولتی ، بدون بازگشت و تنها برای یک مرتبه پرداخت گردد.

این شرایط در مورد خرید املاک و مستغلات در تمام مناطق لتونی صدق می کند. برای پروسه خرید ملک شما باید سفری ۱۰ روز کاری جهت انجام امور اداری ، بانك ، دفتر اسناد رسمی در نظر بگیرید. طبق قوانین و مقررات جاری پروسه صدور سند تقریبا یک ماه به طول می انجامد.در این روش مدت زمان خرید ملک و آماده سازی مدارک توسط وكلاي مونوپولیس ۱ ماه و مدت زمان تصمیم گیری اداره مهاجرت لتونی ۲ ماه خواهد بود.

متقاضیان در آینده و در زمان تمدید اقامت از طریق خرید ملک در لتونی می بایست اثبات نمایید که کلیه عوارض های دولتی و قبوض ماهانه های ملک خریداری شده پرداخت شده و سپس قادر به تمدید اقامت های موقت و دریافت اقامت دائم لتونی خواهند بود و پس از طی این پروسه زمانی و در صورت رعایت شرط حضور در اروپا اجازه اقدام و دریافت پاسپورت لتونی را نیز خواهند داشت.

در این روش بعد از خرید ملک یک اقامت ۱ ساله به فرد سرمایه گذار ، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او اعطا خواهد شد که می بایست هر سال یکبار تمدید گردد و پس از گذراندن ۵ سال می توانید برای اخذ اقامت دائم و شهروندی لتونی اقدام نمایید و پاسپورت این کشور اروپایی را اخذ نمایید.

مراحل اخذ ویزا و اقامت خرید ملک لتونی

در ابتدا مشاوران مهاجرتی مونوپولیس با صلاحیت قانونی در لتونی و تخصص در مهاجرت به این کشور ، هر پرونده را بررسی می‌کنند تا از شانس بالای قبولی آن مطمئن شوند.

پس از عقد قرارداد ، آماده سازی مدارک اقامتی متقاضی توسط وکلای مونوپولیس و بدون نیاز به حضور شما و تنها با ارائه وکالتنامه معتبر به وکلای مجموعه مونوپولیس انجام و اصل کلیه مدارک و راهنمایی های لازم توسط پست قابل پیگیری به آدرس متقاضی ارسال خواهد شد.

در این مرحله متقاضی به لتونی سفر نموده و با مشاوره و خدمات مجموعه مونوپولیس اقدام به خرید ملک مورد نظر می نماید.

سپس در ابتدا وقت سفارت لتونی در ترکیه ، برای شما رزرو خواهد شد و متقاضی می بایست به همراه اصل مدارک آماده ، ترجمه و ارسال شده ، تقاضانامه و پرونده خود را به سفارت لتونی در ترکیه تقدیم نماید. کنسول لتونی پرونده را بررسی کرده و تصمیم خواهد گرفت که با متقاضی مصاحبه داشته باشد یا خیر که البته کارشناسان ما شما را برای مصاحبه آماده می کنند تا بتوانید پاسخ های درست به سوالات بدهید ، این مسئله بسیار مهم و تعیین کننده است. در گام بعدی سفارت پرونده شما را به سازمان مهاجرت لتونی ارسال می نماید. وکلای مهاجرتی مجموعه مونوپولیس با مقامات مهاجرتی لتونی در ارتباط هستند تا مطمئن شوند پرونده به جریان افتاده و نتیجه موفقی خواهد داشت.

پس از پذیرفته شدن درخواست ویزای ملی یا اقامت موقت متقاضی ( بسته به نوع درخواست متقاضی ) ، همکاران ما شما را از قبول شدن درخواستتان مطلع خواهند نمود. در این مرحله ویزای تیپ D ( ویزای ملی ) که نوعی ویزای مهاجرتی و قابل تغییر به اقامت می باشد برای متقاضی و افراد خانواده وی صادر خواهد شد. شما باید ظرف مدت مشخص شده در ویزا ( معمولا ۹۰ روز )‌ وارد کشور لتونی شوید و همچنین در بدو ورود نسبت به دریافت مهر ورود در پاسپورت خود اطمینان حاصل فرمایید.

در مرحله بعدی و پس از هماهنگی با اداره مهاجرت در ریگا ، متقاضی و همراهان ، جهت انگشت نگاری و تشکیل پرونده اولیه وارد لتونی شده و به همراه وکلای مجموعه مونوپولیس و افتتاح حساب بانکی در لتونی ، کارت اقامت ۱ سال را دریافت خواهند نمود. کلیه پروسه اخذ اقامت موقت لتونی از طریق خرید ملک حدود ۳ ماه به طول می انجامد.

اخذ اقامت لتونی از طریق سپرده گذاری در بانک

افرادی که از شرایط مالی نسبتاً خوبی برخوردار هستند سرمایه گذاری در لتونی گزینه بسیار مناسبی برای ایشان فراهم آورده است. همه ساله عده ی زیادی به قصد تجارت و مهاجرت به این کشور از این روش اقدام می کنند.

چنانچه قصد اخذ اقامت لتونی از طریق خرید اوراق قرضه دولتی لتونی را داشته باشید شما می توانید با سرمایه گذاری ۲۵۰۰۰۰ یورو در پروژه های دولتی لتونی ( با خرید حداقل ۲۵۰۰۰۰ یورو اوراق قرضه دولتی کشور لتونی ) که بدون بهره و به صورت قرض الحسنه و حداقل به مدت ۵ سال می باشد ، اقامت کشور لتونی را بدست آورید.

همچنین شما می توانید با سرمایه گذاری مبلغ ۲۸۰۰۰۰ یورو در یکی از بانک ها و یا موسسات مالی و اعتباری کشور لتونی ، اقامت کشور لتونی را بدست آورید. در بانک های لتونی سپرده بلند مدت شما دارای بهره بانکی ( سالانه ۴ الی ۵ درصد ) خواهد بود و حداقل مدت قرارداد سپرده گذاری با بانک نباید کمتر از ۵ سال باشد.

در صورت تمایل به اخذ اقامت لتونی از طریق خرید اوراق قرضه دولتی و یا سرمایه گذاری در بانک پس از دریافت جواب مثبت اقامت خود موظف به پرداخت ۲۵۰۰۰ یورو به حساب بوجه دولت ، بدون بازگشت و تنها برای یک مرتبه خواهید بود.

تمامی مراحل افتتاح حساب بانکی و آماده سازی مدارک اقامتی متقاضی توسط وکلای مونوپولیس و بدون نیاز به حضور شما انجام می گردد ،‌ الیته چنانچه تمایل داشته باشید که  شخصا بابت افتتاح حساب به لتونی سفر نمایید ، می بایست سفری ۱۰ روز کاری جهت انجام امور اداری و افتتاح حساب بانكی در نظر بگیرید. سپس متقاضی می بایست درخواست و مدارک و پرونده خود را برای دریافت اقامت موقت در سفارت لتونی ثبت و تحویل نماید. پس از تحویل مدارک و ثبت درخواست اقامت ، مدت زمان صدور تصمیم اداره مهاجرت لتونی ۲ ماه می باشد.

در این روش متقاضی ملزم به پرداخت هزینه های بیمه تامین اجتماعی و مالیات بر حقوق برای خود نمی باشند! جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به لتونی از طریق سپرده گذاری در بانک و اخذ اقامت و تابعیت این کشور می توانید با همکاران ما در مونوپولیس تماس حاصل فرمایید.

متقاضیان در آینده و در زمان تمدید اقامت از طریق سپرده گذاری در بانک می بایست اثبات نمایید که مبلغ سپرده گذاری شده همچنان در اختیار بانک می باشد و سپس قادر به تمدید اقامت های موقت و دریافت اقامت دائم لتونی خواهند بود و پس از طی این پروسه زمانی و در صورت رعایت شرط حضور در اروپا اجازه اقدام و دریافت پاسپورت لتونی را نیز خواهند داشت.

در این روش بعد از سپرده گذاری در بانک یک اقامت ۱ ساله به فرد سرمایه گذار ، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او اعطا خواهد شد که می بایست هر سال یکبار تمدید گردد و پس از گذراندن ۵ سال می توانید برای اخذ اقامت دائم و شهروندی لتونی اقدام نمایید و پاسپورت این کشور اروپایی را اخذ نمایید.

مراحل اخذ ویزا و اقامت سپرده گذاری در بانک لتونی

در ابتدا مشاوران مهاجرتی مونوپولیس با صلاحیت قانونی در لتونی و تخصص در مهاجرت به این کشور ، هر پرونده را بررسی می‌کنند تا از شانس بالای قبولی آن مطمئن شوند.

پس از عقد قرارداد ، آماده سازی مدارک اقامتی متقاضی توسط وکلای مونوپولیس و بدون نیاز به حضور شما و تنها با ارائه وکالتنامه معتبر به وکلای مجموعه مونوپولیس انجام و اصل کلیه مدارک و راهنمایی های لازم توسط پست قابل پیگیری به آدرس متقاضی ارسال خواهد شد.

در این مرحله متقاضی به لتونی سفر نموده و با مشاوره و خدمات مجموعه مونوپولیس اقدام به افتتاح حساب و سپرده گذاری می نماید.

سپس در ابتدا وقت سفارت لتونی در ترکیه ، برای شما رزرو خواهد شد و متقاضی می بایست به همراه اصل مدارک آماده ، ترجمه و ارسال شده ، تقاضانامه و پرونده خود را به سفارت لتونی در ترکیه تقدیم نماید. کنسول لتونی پرونده را بررسی کرده و تصمیم خواهد گرفت که با متقاضی مصاحبه داشته باشد یا خیر که البته کارشناسان ما شما را برای مصاحبه آماده می کنند تا بتوانید پاسخ های درست به سوالات بدهید ، این مسئله بسیار مهم و تعیین کننده است. در گام بعدی سفارت پرونده شما را به سازمان مهاجرت لتونی ارسال می نماید. وکلای مهاجرتی مجموعه مونوپولیس با مقامات مهاجرتی لتونی در ارتباط هستند تا مطمئن شوند پرونده به جریان افتاده و نتیجه موفقی خواهد داشت.

پس از پذیرفته شدن درخواست ویزای ملی یا اقامت موقت متقاضی ( بسته به نوع درخواست متقاضی ) ، همکاران ما شما را از قبول شدن درخواستتان مطلع خواهند نمود. در این مرحله ویزای تیپ D ( ویزای ملی ) که نوعی ویزای مهاجرتی و قابل تغییر به اقامت می باشد برای متقاضی و افراد خانواده وی صادر خواهد شد. شما باید ظرف مدت مشخص شده در ویزا ( معمولا ۹۰ روز )‌ وارد کشور لتونی شوید و همچنین در بدو ورود نسبت به دریافت مهر ورود در پاسپورت خود اطمینان حاصل فرمایید.

در مرحله بعدی و پس از هماهنگی با اداره مهاجرت در ریگا ، متقاضی و همراهان ، جهت انگشت نگاری و تشکیل پرونده اولیه وارد لتونی شده و به همراه وکلای مجموعه مونوپولیس و افتتاح حساب بانکی در لتونی ، کارت اقامت ۱ سال را دریافت خواهند نمود. کلیه پروسه اخذ اقامت موقت لتونی از طریق خرید ملک حدود ۳ ماه به طول می انجامد.

اخذ اقامت لتونی از طریق سرمایه گذاری در شرکت فعال

در صورت تمایل به اخذ اقامت لتونی از طریق ثبت شرکت قبل از ثبت درخواست اقامت در اداره مهاجرت لتونی ، شرکت متقاضی می بایست شرایط خاصی را رعایت کرده باشد. متقاضی می بایست مبلغ ۵۰۰۰۰ یورو در شرکت ثبت شده خود در لتونی و یا از سهام شرکتی که دارای کسب و کار موجود و یا قصد افتتاح کسب و کار را دارد خریداری نماید. شرکت متقاضی می بایست از پول ورودی به شرکت برای گسترش فعالیت های تجاری خود و یا افتتاح کسب و کار استفاده نماید.

 در این روش جمع مالیات های پرداختی سالانه این نوع شرکت نباید کمتر از ۴۰۰۰۰ یورو باشد. در صورت تمایل به اخذ اقامت لتونی از طریق سرمایه گذاری در سهام شرکت ،‌ پس از دریافت جواب مثبت اقامت خود موظف به پرداخت ۱۰۰۰۰ یورو به حساب بوجه دولت ، بدون بازگشت و تنها برای یک مرتبه خواهید بود.

در صورت تمایل به اخذ اقامت لتونی از طریق ثبت شرکت با مالکیت خود متقاضی ، مجموعه مونوپولیس پس از دریافت مدارک شما ظرف مدت ۱ ماه شرکت درخواست را به ثبت خواهد رساند. این شرکت در لتونی قادر به انجام کلیه فعالیت های تجاری ، بازرگانی و اقتصادی که نیازی به اخذ مجوزهای جداگانه ندارند می باشند.

همچنین تمامی مراحل ثبت شرکت در لتونی تنها با ارائه وکالتنامه معتبر به وکیل های این مجموعه صورت خواهد گرفت و بدون نیاز به سفر شخص متقاضی به لتونی ، شرکت دلخواه متقاضی ثبت و آماده خواهد شد و سپس با حضور شما در لتونی ، ثبت درخواست اقامت در اداره مهاجرت لتونی انجام خواهد شد. مدت زمان آماده سازی مدارک توسط وكلاي مونوپولیس ۱ ماه خواهد بود و مدت زمان تصمیم گیری اداره مهاجرت لتونی ۲ ماه خواهد بود.

مجموعه مونوپولیس پس از ثبت شرکت در لتونی و قبل از دریافت اقامت لتونی ، همراه شما در تمامی مراحل افتتاح کسب و کار در لتونی ، جستجوی شریک محلی و فرایند سرمایه گذاری در سهام شرکت در لتونی، خرید تجارت های آماده و فعال در لتونی و یا فروش تجارت شما در لتونی خواهد بود تا شما را در تسریع و انجام هرچه بهتر امور مربوطه یاری نماید و سپس با حضور شما در لتونی ، ثبت درخواست اقامت در اداره مهاجرت لتونی انجام خواهد شد.

پس از اخذ موافقت اداره مهاجرت لتونی یک اقامت ۲ ساله به متقاضی ، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او او اعطا خواهد شدکه می بایست هر سال یکبار تمدید گردد و پس از گذراندن ۵ سال می توانید برای اخذ اقامت دائم و شهروندی لتونی اقدام نمایید و پاسپورت این کشور اروپایی را اخذ نمایید.

مراحل اخذ ویزا و اقامت سرمایه گذاری در شرکت فعال لتونی

در ابتدا مشاوران مهاجرتی مونوپولیس با صلاحیت قانونی در لتونی و تخصص در مهاجرت به این کشور ، هر پرونده را بررسی می‌کنند تا از شانس بالای قبولی آن مطمئن شوند.

پس از عقد قرارداد ، آماده سازی مدارک اقامتی متقاضی توسط وکلای مونوپولیس و بدون نیاز به حضور شما و تنها با ارائه وکالتنامه معتبر به وکلای مجموعه مونوپولیس انجام و اصل کلیه مدارک و راهنمایی های لازم توسط پست قابل پیگیری به آدرس متقاضی ارسال خواهد شد.

سپس در ابتدا وقت سفارت لتونی در ترکیه ، برای شما رزرو خواهد شد و متقاضی می بایست به همراه اصل مدارک آماده ، ترجمه و ارسال شده ، تقاضانامه و پرونده خود را به سفارت لتونی در ترکیه تقدیم نماید. کنسول لتونی پرونده را بررسی کرده و تصمیم خواهد گرفت که با متقاضی مصاحبه داشته باشد یا خیر که البته کارشناسان ما شما را برای مصاحبه آماده می کنند تا بتوانید پاسخ های درست به سوالات بدهید ، این مسئله بسیار مهم و تعیین کننده است.

در گام بعدی سفارت پرونده شما را به سازمان مهاجرت لتونی ارسال می نماید. وکلای مهاجرتی مجموعه مونوپولیس با مقامات مهاجرتی لتونی در ارتباط هستند تا مطمئن شوند پرونده به جریان افتاده و نتیجه موفقی خواهد داشت.

پس از پذیرفته شدن درخواست ویزای ملی یا اقامت موقت متقاضی ( بسته به نوع درخواست متقاضی ) ، همکاران ما شما را از قبول شدن درخواستتان مطلع خواهند نمود. در این مرحله ویزای تیپ D ( ویزای ملی ) که نوعی ویزای مهاجرتی و قابل تغییر به اقامت می باشد برای متقاضی و افراد خانواده وی صادر خواهد شد. شما باید ظرف مدت مشخص شده در ویزا ( معمولا ۹۰ روز )‌ وارد کشور لتونی شوید و همچنین در بدو ورود نسبت به دریافت مهر ورود در پاسپورت خود اطمینان حاصل فرمایید.

در مرحله بعدی و پس از هماهنگی با اداره مهاجرت در ریگا ، متقاضی و همراهان ، جهت انگشت نگاری و تشکیل پرونده اولیه وارد لتونی شده و به همراه وکلای مجموعه مونوپولیس و افتتاح حساب بانکی در لتونی ، کارت اقامت ۱ سال را دریافت خواهند نمود. کلیه پروسه اخذ اقامت موقت لتونی از طریق خرید ملک حدود ۳ ماه به طول می انجامد.

شرایط و مزایای اخذ اقامت لتونی

در صورت خرید ملک ، خرید اوراق قرضه دولتی و یا سرمایه گذاری در بانک تا ۵ سال اقامت موقت کشور لتونی را دریافت خواهید نمود و پس از گذراندن ۵ سال می توانید برای اخذ شهروندی لتونی اقدام نمایید و اقامت دائم این کشور اروپایی را به دست آورید و پاسپورت اروپایی داشته باشید. لازم به ذکر است که قوانین دریافت حق شهروندی در تمامی ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا یکسان است.

شما به محض دریافت کارت اقامت لتونی ، می توانید از مزایای شهروندان اروپایی همچون استفاده از خدمات درمانی و بیمه ، افتتاح حساب در بانک های معتبر بین المللی ، خرید ملک ، وام بانکی و تسهیلات دانشگاهی بهره مند گردید و بدون نیاز به ارائه پاسپورت کشور خود در تمامی ۲۸ کشور اتحادیه اروپا رفت و آمد نمایید. همچنین درخواست دریافت ویزا برای کشورهای امریکا ، کانادا ، استرالیا و انگلیس برای دارندگان اقامت لتونی ، به سهولت انجام می شود.

در حال حاضر حوزه شنگن شامل ۲۶ کشور مستقل می باشد که شامل اتریش ، بلژیک ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، مجارستان ، ایسلند ، ایتالیا ، لتونی ، لیختن اشتاین ، لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالت ، هلند ، نروژ ، لهستان ، پادشاهی متحده پرتغال ، اسلوواکی ، اسلوونی ، اسپانیا ، سوئد و سوئیس بوده که مجموعا کشورهای شنگن خوانده می‌شوند و شما به محض دریافت کارت اقامت لتونی قادر به سفر و زندگی در هر کدام از این کشور ها در طول مدت اقامت خود خواهید بود

چرا اقامت لتونی با مونوپولیس؟

محبوبیت مجموعه مونوپولیس مبتنی بر موفقیت در اخذ اقامت بوده و میزان موفقیت مجموعه ما در زمینه مهاجرت به لتونی، كمابیش منحصربفرد می باشد. این مجموعه دارای آخرین اطلاعات مربوطه بوده و در پاسخ به هر سؤالی ، دقیق ترین اطلاعات را فراهم می نماید.

مجموعه ما متقاضیان گرامی را یاری نموده تا کشور لتونی را خانه جدید خود احساس نمایند و پس از ورود به لتونی تسهیلات لازم همچون رزرو هتل ، استقبال فرودگاهی ، همراهی وکیل برای انجام امور دریافت کارت اقامت و مترجم در صورت نیاز به متقاضیان ارائه خواهد شد. سابقه مفید ما در تبدیل متقاضیان مهاجرت ، به شهروندان دائم اروپا ، گواهی بر سطح بالای کار و دقت ما می باشد.

تمامی پرونده های مهاجرتی از طریق دفاتر ما در اروپا واقع در اسپانیا ،‌ چک ، اسلواکی ، لهستان ، ليتوانى ، لتونى ،‌ استونى ،‌ اکراین و بلاروس پیگیری و اجرا خواهد شد و تمامی اطلاعات آن به صورت محرمانه حفظ می گردد. هدف ما رضایت کامل شما بدور از هرگونه اضطراب و نگرانی می باشد و خدا را شاکریم که تا به این لحظه پرونده های اخذ اقامت لتونی ١٠٠ درصد قبولی داشته و این امر تمامی کارشناسان و وکلای مجموعه را بر این داشته که متقاضیان را در تمامی مراحل از ابتدا تا دریافت اولین کارت اقامت همراهی و همفکری نمایند. ما به شما اطمینان می دهیم که هر پرونده با کمال دقت دنبال خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ اقامت لتونی و آشنایی با سرویس های مجموعه مونوپولیس ، لطفأ کاتالوگ مهاجرتی لتونی را از سایت ما دریافت و مطالعه نموده و سپس با ما از طریق ایمیل یا تلفن تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های لازم انجام گرفته و مقدمات کار فراهم گردد.

احتیاج به مشاوره دارید؟

می توانید همین حالا با کارشناسان مونوپولیس در تماس باشید.

به بالای صفحه بردن